poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Bez kategorii / Ministerstwo Zdrowia: 8 977 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 188 osób
Lublin, 02.12.2020. Szpital Kliniczny Nr 4. Praca medyków z tzw. czerwonej strefy na oddziale ratunkowym, gdzie zgłaszają się m.in. pacjenci zakażeni koronawirusem. (js/awol) PAP/Jacek Szydłowski

Ministerstwo Zdrowia: 8 977 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 188 osób

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 8 977 osób, zmarło 188 chorych – podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Łącznie od początku epidemii wykryto 1 135 676 przypadków COVID-19. Zmarło 22 864 chorych.

Według danych resortu zdrowia nowe przypadki zakażeń pochodzą z województw: mazowieckiego (1280), wielkopolskiego (1132), pomorskiego (1003), kujawsko-pomorskiego (756), śląskiego (668), warmińsko-mazurskiego (646), zachodniopomorskiego (593), łódzkiego (572), dolnośląskiego (498), lubelskiego (378), małopolskiego (310), lubuskiego (300), podlaskiego (231), podkarpackiego (204), opolskiego (133), świętokrzyskiego (132).

Jednocześnie resort poinformował, że 141 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID-19 zmarło 49 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 139 osób. Najwyższą liczbę zgonów zanotowano w środę 25 listopada – zmarło wówczas 674 chorych.

Resort zaznaczył, że w związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń.

Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych dostępne są na stronie: http://gov.pl/raport-zakazen. (PAP)

autorka: Karolina Kropiwiec

kkr/ ozk/

Zobacz również

Praca z domu a wysokość rachunków za energię elektryczną

Od momentu odwołania stanu epidemii w naszym kraju, wiele firm zdecydowało się na powrót pracowników …

2 komentarze

 1. ┌∩┐(◕_◕)┌∩┐

  „Portugalski Sąd orzekł, że test PCR nie jest wiarygodnym testem na obecność Sars-Cov-2!
  A zatem każda wymuszona kwarantanna na podstawie jego wyników jest niezgodna z prawem!
  Kwarantanny na ich podstawie stanowią ograniczenie wolności.
  W orzeczeniu zasugerowano, że jakakolwiek przymusowa kwarantanna zastosowana wobec osób zdrowych, może naruszać ich prawo do wolności. Co więcej sędziowie orzekli, że pojedynczy pozytywny test PCR nie może służyć jako skuteczna diagnoza infekcji. W orzeczeniu sędziowie powołali się na kilka badań naukowych, wnioski jednego z nich mają dowodzić, że podczas przeprowadzania testów PCR z 35 lub więcej cyklami – dokładność spadła do 3%, co oznacza, że ​​nawet 97% wyników pozytywnych może być fałszywie dodatnich.”

 2. ┌∩┐(◕_◕)┌∩┐

  „Tylko debil bez wiedzy pojdzie sie zaszczepic!!!
  To jest masowa akcja szczepień na virusa który powoduje grypę!!
  NIE SZCZEPIĆ SIĘ, BO TO PRZYNIESIE WIĘCEJ SZKÓD NIŻ POŻYTKU!
  Wychodźcie z domu, cieszcie się powietrzem, jedźcie czosnek oraz Vitaminę D przez cały rok!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.