Strona główna / Lokalne / Moniko, jesteśmy z Tobą! Policjanci ze Świnoujścia przebiegli kilometr dla siostry Policjanta

Moniko, jesteśmy z Tobą! Policjanci ze Świnoujścia przebiegli kilometr dla siostry Policjanta

Do priorytetowych zadań Policji należy ochrona życia i zdrowia ludzkiego oraz niesienia pomocy wszystkim tym, którzy jej potrzebują, dlatego, stróże prawa ze Świnoujścia nie pozostali obojętni na prośbę o wsparcie zbiórki pieniędzy dla 28-letniej Pani Moniki, która w połowie listopada uległa poważnemu wypadkowi drogowemu.

Funkcjonariusze z 44 Wysp bez wahania podjęli wyzwanie, które otrzymali od Komendy Powiatowej Policji w Brzesku i włączyli się do akcji „Kilometr dla Moniki”, przemierzając jedną z najpiękniejszych plaż w Polsce i wspomagając zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację Pani Moniki.

W wyniku wypadku drogowego, Pani Monika doznała poważnych obrażeń, czego konsekwencją była konieczność amputacji nogi. Kobietę czeka teraz długie i kosztowne leczenie a także zakup protezy.Komendant Miejski Policji w Świnoujściu – insp. Grzegorz Śrek, po wykonaniu zadania nominował do akcji „kilometr dla Moniki”, od Bałtyku aż do Tatr, czyli Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem oraz od zachodu aż po wschód, czyli funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, którzy z wielkim entuzjazmem podjęli wyzwanie. Do akcji włączyła się także załoga promu Polonia wraz z Kapitanem – Grzegorzem Bordychem, za co im bardzo serdecznie dziękujemy.

Akcja „Kilometr dla Moniki” została zainicjowana przez Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce.

 

Zobacz również

Poczuj wiosnę na zewnątrz i od środka – wybierz pakiet wiosennych badań

Laboratoria Medyczne DIAGNOSTYKA do 10 czerwca 2022 roku zapraszają do skorzystania z pakietów badań w …

2 komentarze

  1. A gdzie maseczki?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.