Strona główna / Lokalne / Są potrzebne dodatkowe pieniądze na budowę tunelu

Są potrzebne dodatkowe pieniądze na budowę tunelu

Podczas ostatniej edycji Funduszu Inwestycji Lokalnych, Świnoujście nie otrzymało żadnych pieniędzy, chociaż starało się o dodatkowe środki na budowę tunelu pod Świną. Chodzi o 60 mln złotych.

Prezydent Świnoujścia wielokrotnie podkreślał, że na chwilę obecną koszt budowy tunelu jest niezmienny z założeniami.

Jednak wiadomo już, że koszt budowy tunelu może wzrosnąć, bo wykonawcy tunelu zamierzają przed sądem udowodnić, że koszty poszczególnych etapów budowy są wyższe niż pierwotnie zakładano.

Należy pamiętać, że kosztorys inwestorski był wykonany kilka lat przed ogłoszeniem przetargu na budowę tunelu. Od tego czasu wzrosły ceny materiałów, a także koszty pracownicze.

Pieniądze z rządu miałby pokryć roszczenia wykonawcy i podwykonawców.

Świnoujście zamierza złożyć kolejny wniosek na dofinansowanie, jednak na niższą kwotę.

Zobacz również

Już w tę sobotę Piknik Rodzinny Osiedla Warszów

– Wspólnie z Agnieszką Krawczyk i wieloma naszymi wolontariuszami już dzisiaj przyłączamy się do zaproszenia …

7 komentarzy

  1. A gdzie są pieniądze zebrane kilka lat wcześniej przez byłego ministra rolnictwa który mieszka w tamtym rejonie może mnie ktoś oświecij

  2. W Polsce nic nie jest stabilne. A ja będę upierdliwy. Po co ten tunel? Ile miejsc do parkingu jest na wyspie? Jakie sa plany na parkingi? Po co co tam samochody na wczasy? Na Warszowie zbudowac ogromne parkingi i zapewnić transport pieszych na wyspę. Jadą na wczasy to niech spacerują a nie smrodzą w byłej miejscowości/mieście/ uzdrowiskowym. Chcemy życ zdrowo a smordzimy tam gdzie ma byc czyste powietrze. Mieszkańcy Świnoujścia obudźcie sie stop tunelowi. Żyjcie bez spalin budujcie uzdrowiska anie fabryki masek przeciwsmogowych i parkingi 🙂

    • Jak to po co ten tunel? Niech Niemcy jeżdżą w głąb kraju. Swinoujscie zatkane a mieszkańcy wkur…eni bo nie mają swobody poruszania się i czują się obco w swoim mieście a poza tym trzeba dać zarobić innym miastom!!!

    • Tunel w Świnoujściu jest potrzebny po to żeby jechać do Niemiec a nie do was do Świnoujścia i na odwrót z Niemiec do Polski do Szczecina lub inaczej Świnoujście w ogóle nie wchodzi w rachubę do tego miasta nie ma po co jeździć bo jest dużo więcej ładniejszych i przyjemnych miasto i mieszkańców

  3. Od dawna wiadomo było, że koszt budowy tunelu będzie, znacznie wyższy tylko niektórzy wysoko postawieni jak zaklęci powtarzali że się nie zmieni… .I co teraz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.