Strona główna / Lokalne / Projekt rozporządzenia: do 6 stycznia zakaz lądowania samolotów z Wielkiej Brytanii
Foto: PAP/Leszek Szymański

Projekt rozporządzenia: do 6 stycznia zakaz lądowania samolotów z Wielkiej Brytanii

Do 6 stycznia 2021 r. obowiązywałby zakaz lądowania w Polsce samolotów z lotnisk położonych na terytorium Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej – wynika z projektu rozporządzenie rządu. Do tego dnia przedłużony ma być też zakaz lotów z kilku innych krajów.

„W związku z wykryciem na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej nowej odmiany wirusa SARS-CoV-2 istnieje konieczność ograniczenia ryzyka transmisji tej odmiany wirusa poprzez skorzystanie z prawa do wprowadzenia zakazów w ruchu lotniczym, niezbędnych ze względu na bezpieczeństwo Rzeczypospolitej Polskiej, w celu minimalizacji zagrożenia dla zdrowia publicznego” – czytamy w projekcie rozporządzenia Rady Ministrów, które ukazało się w poniedziałek w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów zamieszczonym na stronie BIP.

Projekt przewiduje wprowadzenie zakazu wykonywania, na polskich lotniskach i lądowiskach wpisanych do odpowiednich ewidencji, lądowania cywilnych samolotów przewożących pasażerów „wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium Zjednoczonego Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej”. Zakaz ten miałby obowiązywać do 6 stycznia 2021 r.

Projekt przewiduje również przedłużenie do 6 stycznia 2021 r. obowiązywania rozporządzenia Rady Ministrów z 7 grudnia br. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Chodzi o obowiązujący do końca tego roku zakaz międzynarodowych lotów cywilnych do dziewięciu państw, w tym m.in. USA, z wyjątkiem lotnisk w stanach Illinois i Nowy Jork, a także do Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Gruzji. Na liście nie ma krajów z UE, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i strefy Schengen. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ pad/

Zobacz również

Kilkaset osób odwiedziło międzyzdrojskie muzeum Wolińskiego Parku Narodowego

Za darmo można było wejść do muzeum i na własne oczy przekonać się jakie zwierzęta …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.