Strona główna / Bez kategorii / Do Wielkiej Brytanii, do testowania kierowców poleciało 15 tys. testów
Foto: PAP/Łukasz Gągulski

Do Wielkiej Brytanii, do testowania kierowców poleciało 15 tys. testów

Do Wielkiej Brytanii wysłano z Polski 15 tys. testów. Od czwartku polscy medycy robią testy oczekującym w Dover na wyjazd do Francji kierowcom – poinformował szef kancelarii premiera i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.

Dworczyk przekazał w piątek w Polsat News, że według szacunków w Wielkiej Brytanii jest jeszcze kilka tysięcy polskich kierowców, którzy przed wyjazdem z Wysp muszą zostać przetestowani na obecność koronawirusa. “Jesteśmy zdeterminowani, żeby wszyscy Polscy kierowcy mogli wrócić do Polski” – zapewnił.

Podkreślił, że od czwartku testy wśród kierowców, nie tylko polskich, ale również pochodzących z innych krajów, przeprowadzała grupa 37 lekarzy, diagnostów, pielęgniarek i ratowników medycznych z CSK MSWiA, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, WOPR oraz innych służb. W piątek zastąpiło ich 60 wojskowych medyków.

Szef kancelarii premiera poinformował, że do Wielkiej Brytanii “łącznie poleciało do ok. 15 tys. testów”. “My płacimy za testy, pochodzą one z Agencji Rezerw Materiałowych” – wyjaśnił.

Zapytany o transport szczepionek przeciw COVID-19 do naszego kraju odpowiedział, że “ciężarówki jadą w stronę Polski do jednej ze składnic Agencji Rezerw Materiałowych”. Wyjaśnił, że pierwszy transport, “to 10 tys. sztuk, a wiec stosunkowo mała, symboliczna liczba”.

Natomiast w rozmowie z TVN24 doprecyzował, że “dziś, bądź jutro (transport szczepionek – PAP) dotrze do składnicy, a w nocy z 26 na 27 grudnia trafi do szpitali, w których będą wykonywane szczepienia”.

Pierwsze szczepienia zostały zaplanowane na niedziele 27 grudnia. (PAP)

wnk/ pat/

Zobacz również

Moda w zgodzie z naturą

Czy możemy wygladać modnie i jednocześnie ograniczyć negatywny wpływ mody na środowisko? Kampania „Noś ubrania …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.