niedziela , 27 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / Świnoujście. Pierwsze szczepienie przeciw COVID-19 za nami

Świnoujście. Pierwsze szczepienie przeciw COVID-19 za nami

W Świnoujściu we wtorek (29 grudnia) rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 dla pracowników ochrony zdrowia. Jako pierwsza szczepionkę przyjęła lek. med. Renata Waszczuk, lekarz naczelny Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły. – Czuję się bardzo dobrze. Po 15 stycznia zaczniemy masowe szczepienia dla mieszkańców. To będzie duże przedsięwzięcie, ale sprostamy wyzwaniu – mówi R. Waszczuk.

Pracownicy Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły mówią, że czekali na ten dzień. We wtorek po g. 12 Wiesława Kosińska, naczelna pielęgniarka, zaszczepiła pierwszego pracownika szpitala, czyli Renatę Waszczuk, lekarz naczelną szpitala. Jako drugi zaszczepiony został lek. med. Marek Borowski. Później – kolejni lekarze i pielęgniarki.

– Na początek zaszczepiony zostanie personel biały naszego szpitala oraz innych placówek medycznych z naszego miasta. Po 15 stycznia, zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli rządu, rozpoczną się zapisy na szczepienia dla wszystkich obywateli kraju. W Świnoujściu naszym priorytetem jest zaszczepienie jak największej ilości osób – mówi R. Waszczuk.

Lek. med. Marek Borowski powiedział niedługo po szczepieniu, że jest bardzo zadowolony. Sam wcześniej przechodził chorobę. – Dzięki szczepionce będę zabezpieczony na dłuższy czas – mówi – Szczepionki nie należy się bać. Została dobrze przetestowana – dodaje.

Do szpitala we wtorek trafiło 150 szczepionek dla pracowników ochrony zdrowia. W następnych tygodniach szczepieni będą pracownicy innych placówek medycznych z terenu miasta, w tym m.in. pracownicy aptek oraz lekarze pierwszego kontaktu. Wedle rządowego planu w najbliższym czasie zaszczepieni zostaną także pensjonariusze domów pomocy społecznej i zakładów opiekuńczo-leczniczych, osoby po 60. roku życia oraz przedstawiciele służb mundurowych i nauczyciele. Po 15 stycznia rozpoczną się zapisy na szczepienia dla wszystkich obywateli kraju.

– W naszym mieście zaszczepić się będzie można w trzech punktach. Oprócz naszego szpitala będzie to Uzdrowisko Świnoujście oraz Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska – mówi Dorota Konkolewska, prezes Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu – Zgłaszając nasz akces wiedzieliśmy, że będzie to bardzo duże przedsięwzięcie, ale nie wyobrażaliśmy sobie, żeby nasza placówka nie wzięła w nim udziału. Szczepiliśmy seniorów przeciw grypie oraz młodzież przeciw HPV. Zależy nam, żeby sprawnie przeprowadzić szczepienia przeciw COVID-19. Wszyscy chcemy powrotu do normalności i wierzymy, że dzięki szczepionce będzie to możliwe.

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu

Zobacz również

Spotkanie z posłem Dariuszem Wieczorkiem. Będzie można porozmawiać także o elektromobilności

Mieszkańcy Świnoujścia będą mogli w najbliższy poniedziałek spotkać się z posłem Nowej Lewicy Dariuszem Wieczorkiem. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.