Strona główna / Lokalne / IMGW: w sobotę ostrzeżenia dla większości województw przed mgłą, marznącymi opadami lub śniegiem
Leszczawa Dolna (woj. podkarpackie), 01.01.2021. Przystanek autobusowy przy oœnie¿onej drodze krajowej numer 28 w Leszczawie Dolnej, 1. bm. W sylwestrow¹ noc w czêœci Podkarpacia spad³ œnieg. (dd/dw) PAP/Darek Delmanowicz

IMGW: w sobotę ostrzeżenia dla większości województw przed mgłą, marznącymi opadami lub śniegiem

Ostrzeżenia pierwszego stopnia na sobotę dla większości województw wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dotyczą one mgieł w województwie zachodniopomorskim, intensywnego śniegu w województwie dolnośląskim, bądź marznących opadów w przeważającym obszarze Polski.

Zgodnie z ostrzeżeniem na obszarze województwa zachodniopomorskiego mogą w sobotę wystąpić marznące mgły ograniczających widzialność do 200 m.

W przypadku województwa dolnośląskiego prognozuje się wystąpienie w nocy, w obszarze górskim, opadów śniegu, powodujących na terenie powyżej 1000 m n.p.m. przyrost pokrywy śnieżnej do 7 cm.

W województwach lubuskim, wielkopolskim, świętokrzyskim, śląskim i łódzkim możliwe są marznące opady powodujące gołoledź.

W województwie kujawsko-pomorskim możliwe jest wystąpienie w nocy słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź, a na Mazowszu okresowo możliwe są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

Ostrzeżenie dla województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego mówi o możliwych miejscami, zwłaszcza w nocy, słabych opadach marznącego deszczu ze śniegiem, deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź.

W Lubelskiem prognozuje się wystąpienie na północy województwa okresami słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź.

O ostrożną jazdę apeluje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jak podano, w nocy z piątku na sobotę przewidywane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy i krańcach południowych słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Miejscami możliwe są opady marznące powodujące gołoledź. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów i osadzająca szadź. Temperatura minimalna od minus 5 st. do 0 st., tylko na południowym wschodzie od 1 st. do 2 st. Wiatr słaby, tylko na wybrzeżu umiarkowany i porywisty, z kierunków południowych. W Tatrach wiatr w porywach do 80 km/h.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia. (PAP)

autor: Marcin Musiał

mmu/ jm/

Zobacz również

W niedzielę do Świnoujścia przyjadą Motomikołaje

Corocznej tradycji staje się zadość! Motołaje nadjeżdżają jedno- i dwuśladach. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywnego Wsparcia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.