Strona główna / Lokalne / Maszyna do drążenia tunelu złożona niemal w 60 procentach. Zobacz zdjęcia!

Maszyna do drążenia tunelu złożona niemal w 60 procentach. Zobacz zdjęcia!

Na wyspie Wolin w Świnoujściu zakończono wykonywanie wieńców komory odbiorczej TBM. Kontynuowane jest wykonywanie ścian szczelinowych tunelu odkrywkowego oraz rampy. Cały czas trwa odwadnianie wykopów.

Po drugiej stronie Świny, na wyspie Uznam, intensywne prace trwają w rejonie komory startowej – na bieżąco jest ona odwadniania, uszczelniane są także ściany szczelinowe. Kontynuowany jest montaż elementów tarczy maszyny TBM w szybie startowym. W części frontowej tarczy trwa montowanie rusztowań, które będę potrzebne do spawania i dalszego montażu maszyny. Montaż elementów maszyny TBM odbywa się także na powierzchni, w sąsiedztwie komory startowej.

Na placu budowy prowadzone są prace porządkowe i konserwacyjne oraz wywożone są stalowe rozpory tymczasowe. Trwa zabezpieczanie rurociągów technologicznych przed zamarzaniem. Na bieżąco odbywa się serwis maszyn do robót ziemnych.

Kontynuowane jest utwardzanie placu składowego dla segmentów obudowy tunelu przy ul. Portowej. Segmenty obudowy przez całą dobę wytwarzane są w zakładzie prefabrykacji.

Stała przeprawa w Świnoujściu połączy wyspy Uznam i Wolin, które rozdziela rzeka Świna, która stanowi część toru wodnego do portu w Szczecinie. Obecnie komunikacje zapewniają przeprawy promowe, które nie zapewniają odpowiedniej przepustowości. Stałe połączenie będzie drogowym tunelem drążonym

Foto: Tunel Świnoujście

Zobacz również

Przez wiele dni mieszkała w porzuconym samochodzie

W związku z niską temperaturą panującą na zewnątrz, Straż Miejska zwiększyła kontrole miejsc bytowania osób …

Jeden komentarz

  1. Niestety nie działa galeria fotografii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.