Strona główna / Lokalne / Szpital szczepi „grupę zero”. Dotarły kolejne szczepionki

Szpital szczepi „grupę zero”. Dotarły kolejne szczepionki

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu zaszczepił pierwsze 150 osób z tzw. „grupy zero”. – Szczepienia są kontynuowane. W poniedziałek (4 stycznia) otrzymaliśmy kolejne 270 dawek szczepionek. Teraz czas na osoby zgłoszone przez inne podmioty wykonujące działalność medyczną, Sanepid, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i pracowników aptek – mówią w szpitalu.

Przypomnijmy, że świnoujski szpital jest jedną z placówek węzłowych, która posiada uprawnienia do szczepienia pracowników placówek medycznych oraz innych osób z tzw. „grupy zero” przeciw COVID-19. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia szczepionki otrzymały osoby uprawnione do szczepień, o których mowa w piśmie wspomnianego resortu z 18 grudnia 2020 roku i komunikacie Narodowego Funduszu Zdrowia z 29 grudnia 2020 roku.

W szpitalu zgodnie z poleceniem NFZ tworzone były listy uprawnionych do szczepień, które następnie przekazano zwrotnie pocztą e-mail. W poniedziałek do szpitala dostarczono kolejne szczepionki. To 270 dawek.

– Kończymy szczepić personel szpitala. Od 6 stycznia zaczynamy szczepić osoby z „grupy zero” zgłoszone przez inne podmioty wykonujące działalność medyczną, Sanepid, MOPR i pracowników aptek.  W tym zakresie drogą email wysyłamy sukcesywnie komunikaty o terminie , godzinie i miejscu szczepienia. Szczepienia wspomnianej grupy zakończymy do 14 stycznia – informuje Dorota Konkolewska, prezes Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły.

Co dalej? Padają pytania o terminy kolejnych grup, m.in. seniorów. Sytuacja jest rozwojowa. Świnoujski szpital, podobnie jak inne placówki w Polsce, czeka na działania resortu zdrowia, uruchomienie systemu rejestracji dla pacjentów, który – wedle zapowiedzi przedstawicieli rządu – ma ruszyć do 15 stycznia.

– Nasze dalsze działania będą także uzależnione od działań stosownych resortów i dystrybucji szczepionek w Polsce. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne dostawy i liczymy, że pomimo wielu trudności, akcja szczepień będzie przebiegać w naszym mieście sprawnie. O postępach będziemy informować na bieżąco – informuje D. Konkolewska.

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu

Zobacz również

Kilkaset osób odwiedziło międzyzdrojskie muzeum Wolińskiego Parku Narodowego

Za darmo można było wejść do muzeum i na własne oczy przekonać się jakie zwierzęta …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.