Strona główna / Lokalne / Mieszkańcy Świnoujścia w tym roku nie pojeżdżą na łyżwach

Mieszkańcy Świnoujścia w tym roku nie pojeżdżą na łyżwach

Zapisy rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii mówią iż w okresie od 28 grudnia do 17 stycznia (a więc w okresie tegorocznych ferii zimowych) infrastruktura sportowa dostępna może być tylko w ramach sportu zawodowego.

W związku z tym mieszkańcy nie będą mieli możliwości korzystania w tym okresie nie tylko z lodowisk, ale również boisk sportowych, siłowni czy centrów fitness. W poprzednich latach, podczas ferii zimowych, świnoujscy uczniowie – po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej – mogli za darmo korzystać z lodowiska w Heringsdorfie na mocy porozumienia podpisanego przez Burmistrz Gminy Heringsdorf Laurę Isabellę Marisken oraz Prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza.

Bezpłatne wejścia na lodowisko dla świnoujskich uczniów po raz pierwszy wprowadzono w 2014 roku. W ostatnim sezonie odnotowano na nim 765 wejść oraz 682 wypożyczenia łyżew za łączną kwotę 6.236,53 zł brutto.

Obecnie, w związku z ograniczeniami w małym ruchu granicznym, korzystanie z tego rozwiązania nie jest możliwe. W kolejnych sezonach zimowych władze Świnoujścia rozważą pomysł organizowania lodowiska na terenie miasta

Zobacz również

W niedzielę do Świnoujścia przyjadą Motomikołaje

Corocznej tradycji staje się zadość! Motołaje nadjeżdżają jedno- i dwuśladach. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywnego Wsparcia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.