Strona główna / Lokalne / W świnoujskim szpitalu będzie można przejść badania psychologiczne dla kierowców i posiadaczy broni

W świnoujskim szpitalu będzie można przejść badania psychologiczne dla kierowców i posiadaczy broni

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu poszerzy ofertę badań związanych z medycyną pracy. W gabinetach przy ul. Dąbrowskiego 4 w drugiej połowie roku będą przeprowadzane badania z zakresu psychologii transportu oraz dla osób ubiegających się o pozwolenie na broń.

Do uzyskania niektórych uprawnień do kierowania pojazdami konieczne jest badanie psychologiczne. Dzięki niemu dowiemy się, czy nie ma przeciwwskazań do prowadzenia pojazdu. Tego typu badania muszą przejść np. kierowcy komunikacji miejskiej, pojazdów uprzywilejowanych, świadczący usługi transportowe, kandydaci na instruktorów i egzaminatorów nauki jazdy.

– Obecnie takie badania można przejść np. w Szczecinie. Trwa ono od dwóch do trzech godzin. Taka wyprawa dla osób mieszkających w Świnoujściu oznacza konieczność poświęcenia całego dnia. Dlatego chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Świnoujścia oraz regionu i poszerzyć naszą ofertę – mówi Dorota Konkolewska, prezes Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły – Dzierżawimy gabinety przy ul. Dąbrowskiego 4. Przejdą one gruntowny remont i zostaną wyposażone w nowy sprzęt do badań kierowców i archiwizacji danych. Gabinety planujemy otworzyć do końca czerwca – dodaje.

Oferta szpitala będzie także poszerzona o badania dla osób posiadających broń lub ubiegających się o pozwolenie na nią. Oznacza to między innymi, że funkcjonariusze policji, straży granicznej lub pracownicy firm ochroniarskich stosowne testy będą mogli przejść w Świnoujściu.

Źródło: Szpital Świnoujście

Zobacz również

Uwaga kierowcy. Zmiany na ulicy Chrobrego

W związku z budową przyłącza wodociągowego w dniach 28-31. lipca 2021 r. ulica Bolesława Chrobrego …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.