Strona główna / Lokalne / Od lutego wracają porody rodzinne

Od lutego wracają porody rodzinne

Od 1 lutego w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły ponownie będą możliwe porody rodzinne. Osoba towarzysząca przyszłej mamie będzie musiała posiadać negatywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 z ostatnich 24 godzin lub posiadać zaświadczenie o przyjęciu dwóch dawek szczepionki przeciw COVID-19.

Przypomnijmy, że od 14 października 2020 roku, w związku z koniecznością zminimalizowania ryzyka zakażenia SARS-CoV-2 pacjentów oraz personelu placówki, zrezygnowano w szpitalu z porodów rodzinnych oraz zajęć z przyszłymi mamami w ramach Szkoły Rodzenia „Bocianek”.

– Często pytano nas o to, kiedy wrócą porody rodzinne. Od 1 lutego będzie to możliwe, ale przy zachowaniu środków bezpieczeństwa – mówi Dorota Konkolewska, prezes Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu.

Osoba, która będzie chciała towarzyszyć mamie podczas porodu będzie musiała posiadać negatywny test na koronawirusa z ostatnich 24 godzin. Będzie mógł to być test antygenowy lub test PCR. Towarzyszyć przyszłej mamie będzie mogła również osoba, która przyjęła dwie dawki szczepionki przeciw SARS-CoV-2.

– Szczepienia trwają w naszym kraju i w naszym mieście. Z czasem osób, które przyjmą dwie dawki, będzie coraz więcej – dodają pracownicy szpitala.

Towarzyszyć będzie można mamie w trakcie porodu, a następnie przebywać z nią dwie godziny po porodzie. W tym czasie nie będzie można opuszczać oddziału.

Co ze Szkołą Rodzenia „Bocianek”? Na razie zajęcia pozostają zawieszone. – Bardzo chcielibyśmy prowadzić już zajęcia w ramach „Bocianka”, ale musimy minimalizować ryzyko zakażenia. Chcemy, żeby sytuacja związana z epidemią ustabilizowała się – dodają w placówce.

Zobacz również

Już w tę sobotę Piknik Rodzinny Osiedla Warszów

– Wspólnie z Agnieszką Krawczyk i wieloma naszymi wolontariuszami już dzisiaj przyłączamy się do zaproszenia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.