Strona główna / Lokalne / Ruszają nowe inwestycje. Jest przetarg na ulicę Grunwaldzką

Ruszają nowe inwestycje. Jest przetarg na ulicę Grunwaldzką

Miasto właśnie ogłosiło przetarg nie tylko na gruntowny remont, ale także rozbudowę ulicy Grunwaldzkiej. Chodzi o jej najgorszy obecnie odcinek, czyli od granicy państwa do skrzyżowania z ulicą 11 Listopada. Oferty można składać do 2 lutego 2021 roku. Termin zakończenia wszystkich prac to 14 miesięcy od podpisania umowy z wybranym wykonawcą.

To jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych w naszym mieście. Prowadzona będzie wspólnie przez Miasto i Zakład Wodociągów i Kanalizacji, który zajmie się wymianą sieci wodno – kanalizacyjnych biegnących pod jezdnią. Wymieniona będzie także sieć gazowa.

Sama jezdnia będzie miała wzmocnioną konstrukcję. W rejonie skrzyżowania z ulicą Nowokarsiborską będzie poszerzona o dodatkowy pas ruchu dla lewoskrętu. Powstaną również wyspy dzielące poszczególne kierunki ruchu w rejonie skrzyżowania z ulicą Grodzką.

Przebudowane będą także chodniki i ścieżka rowerowa, zatoki postojowe i zatoki autobusowe oraz zjazdy do posesji. Po obu stronach ulicy zainstalowane będzie też nowe oświetlenie uliczne (LED).

Na odcinku od przejścia granicznego do skrzyżowania z ulicą Krzywą jezdnia zostanie wzmocniona i poszerzona z 5,5 do 6,5 m. Natomiast na odcinku od ul. Krzywej do Nowokarsiborskiej przebudowana jezdnia będzie miała 6,5 m szerokości, a na odcinku  Nowokarsiborska – 11 Listopada szerokość jezdni wyniesie 7 m.

Chodnik i ścieżka rowerowa będą miały po 2 metry szerokości, a od jezdni będzie oddzielał je pas zieleni.

Koszt inwestycji szacowany jest na około 18,4 mln złotych, z czego aż 11,3 mln to dofinansowanie ze środków unijnych, a konkretnie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Interreg VA.

Zakończenie całości inwestycji to 2022 rok.

Info i fot. BIK Urząd Miasta Świnoujście

Zobacz również

Komu przysługuje dodatek elektryczny. Wniosek do pobrania

Dodatek elektryczny przysługuje odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w przypadku gdy główne źródło ogrzewania …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.