Strona główna / Lokalne / Awantura przy ul. Chełmońskiego! Świnoujścianki stanęły za obywatelami Mołdawii

Awantura przy ul. Chełmońskiego! Świnoujścianki stanęły za obywatelami Mołdawii

Dwoje obywateli Mołdawii nagle znalazło się na ulicy. Para przyjechała do Świnoujścia zarobić pieniądze na życie. W ojczyźnie zostawili dzieci. Pracę znaleźli w jednej ze świnoujskich firm sprzątających. Mieszkanie wynajmowali na os. Platan w Świnoujściu. W jednej chwili stracili i pracę i dach nad głową. Za młodymi Mołdawianami stanęły świnoujścianki, które wezwały policję nie wierząc, że zimą można pozbawić kogoś mieszkania.

Do zdarzenia doszło poniedziałek wieczorem. Uwagę mieszkańców osiedla przyciągnęła awantura przed wejściem do jednej z klatek, gdzie wystawiono bagaże. Młode kobiety zagrodziły drogę właścicielce mieszkania, aby nie mogła odejść przed przyjazdem policjantów. Zajście na filmowano i na żywo transmitowano w internecie. Doszło do szarpaniny. Na szczęście w porę przyjechała policja i ostudziła emocje.

Okazało się, że obywatelka Mołdawii faktycznie pracowała w jednej z firm zatrudniającej sprzątaczki. Razem z partnerem mieszkali w bloku przy ulicy Malczewskiego. Jak się później okazało – bezumownie. Dlatego, według policjantów, właścicielka mieszkania miała prawo kazać opuścić lokal.

Kilka kobiet zainteresowało się losem pary z Mołdawii i postanowiły interweniować w ich obronie – przyjechały na miejsce, gdy tylko dowiedziały się, że właścicielka mieszkania kazała im opuścić mieszkanie.

Jedynym wyjściem, ale Mołdawianie nie znaleźli się w schronisku dla bezdomnych było zrzucenie się na nocleg w jednym z hoteli pracowniczych.

Policjanci poinformowali parę, że mogą dochodzić swoich praw na drodze sądowej.

Do sprawy będziemy wracać.

Foto: Czytelniczka Ewelina

Zobacz również

Kilkaset osób odwiedziło międzyzdrojskie muzeum Wolińskiego Parku Narodowego

Za darmo można było wejść do muzeum i na własne oczy przekonać się jakie zwierzęta …

11 komentarzy

 1. Stronniczy ten artykuł. Proszę wysłuchać właścicielkę mieszkania.

 2. a co z podatkiem dla urzędu skarbowego,przecież wynajem na czarno,bez umowy,bez odprowadzenia przez wynajmującego podatku do urzędu skarbowego jest karalny

 3. Poczytajcie opinie na temat tej firmy.

 4. Ech ta polska goscinnosc…

 5. Pytanie Panie Wojciechu, czy KMP wszczęło dochodzenie przeciwko osobie która na nagraniu próbuje dokonać przestępstwa polegającego na bezprawnym przywłaszczeniu dokumentów obywateli Mołdawii i odmowę wydania tych paszportów podaje jako powód wypowiedzenia ustnej ( czyli droga Policjo zgodnie z Polskim prawem obowiązującej posiadającej jedynie wadę umowy najmu!) Umowy Najmu co wprost słychać na nagraniach udostępnionych w Mediach społecznościowych. Czekamy na wypowiedź Rzecznika KMP

 6. Brawo dla pań, że nie zostawili ludzi i zaspeępili się za nich!
  A dla wlaścicielki wstyd, bo gańbi calą Polske…jestem obcokrajowcą i mam tylko dobre zdanie o polakach, bo też kiedyś pracowalam w Świnoujsciu , nie życze nikomu okazać sie na miejscu tych kobiet.

 7. Może trzeba zainteresować się dana firma jeśli naprawdę bazuje na innych ?

 8. To jest ta słynna firma „Eurobłysk”?

  • Z tego co słyszałem, tak.

  • Z tego co Panie powiedziały na nagraniu z zajscia w ostatnich latach nazwa firmy została zmieniona przez właścicielkę na EuroWyzysk.

   W takich momentach jest mi wstyd że tacy ludzie jak ta pani posiada to samo obywatelstwo co ja. Tak samo jak nie dziwię się zdenerwowaniu funkcjonariusza na jedną z obecnych tam Pań. Rozumiem emocje, bezsilność, brak wiedzi w danej materi, ale jeśli rozmawiamy z funkcjonariuszami zachowajmy tą odrobinę kultury, oni po prostu wykonują swoją pracę. Czasami jest niewdzięczna jak w tym przypadku kiedy musieli przyznać rację tej „bysnesłumen”, rzadko chwalebna jak w TV, ale wykonywana sumiennie nooo może przez 90% funkcjonariuszy.

   A mam nadzieję że ktoś zgłosił tą pseudopolkę do PIP, US etc.

 9. To jest ta słynna firma Eurobłysk?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.