Strona główna / Lokalne / Ślisko na miejskich chodnikach. Gdzie jest firma wybrana w przetargu?!

Ślisko na miejskich chodnikach. Gdzie jest firma wybrana w przetargu?!

Firmę odpowiedzialną za zimowe utrzymanie chodników zaskoczyła zima i opady śniegu. Kilka godzin po opadach nikt nie pofatygował się, aby usunąć śliskość z chodników i ścieżek rowerowych.

Przedsiębiorstwo Transportu i Maszyn Drogowych TRANS-MASZ Spółka Akcyjna ze Stargardu wygrało ostatni przetarg na zimowe utrzymanie terenów stanowiących własność Gminy Miasto Świnoujście. Co to oznacza? Że właśnie ta firma przez najbliższe trzy lata, każdej zimy, będzie oczyszczała nasze drogi, chodniki, place z ewentualnego śniegu oraz dbała, aby nie było na nich ślisko. W przetargu na zimowe utrzymanie starowały dwie firmy. Przypomnijmy, że przez ostatnie lata zimowym utrzymaniem zajmowała się firma Remondis Sp. z o. o. Oddział Szczecin.. Podpisana umowa obowiązuje od 12 marca 2020 do końca lutego 2023 roku. Zgodnie z nią do zadań TRANS-MASZ należą: zimowe utrzymanie dróg, chodników i ścieżek rowerowych, zimowe utrzymanie promenady, zimowe utrzymanie placu Wolności, zimowe utrzymanie wejść na plażę, wywóz śniegu, zakup materiałów do „akcji zima”, gotowość sprzętu i zasobów kadrowych.

Według umowy, jeśli wykonawca nie wykona którejś z usług, to zgodnie z zawartą umową, zobowiązał się do zapłaty kar umownych w wysokości do 2 tys. złotych za każdą taką sytuację. A w przypadku, gdy zabraknie mu piasku, soli czy chlorku magnezu to do 5 tys. złotych.

Zobacz również

Już w tę sobotę Piknik Rodzinny Osiedla Warszów

– Wspólnie z Agnieszką Krawczyk i wieloma naszymi wolontariuszami już dzisiaj przyłączamy się do zaproszenia …

3 komentarze

  1. Obciążyć Żmurkiewicza prywatnie za kolejną fatalną dla mieszkańców decyzję.

  2. Remondis był na miejscu od razu, a ta firma kiedy dojedzie ze Stargardu to ciężko powiedzieć, bo są trudne warunki na drogach 😉

  3. Mija doba, odkąd jest ślizgawce na chodnikach. Czy w ogóle ktoś panuje nad sytuacją na chodnikach? Przecież nie można w ogóle chodzić. To jest kpina. Należałoby z miejsca rozwiązać umowę z tą firmą z powodu nie wywiązywania się z obowiązków. Remondis jak odśnieżał, to chociaż główne chodniki i ścieżki rowerowe były zdatne do użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.