Strona główna / Lokalne / Obwodnica wschodnia. Ruszyły prace na kolejnym odcinku

Obwodnica wschodnia. Ruszyły prace na kolejnym odcinku

Wykonawca firma PORR z Warszawy rozpoczął układanie sieci kanalizacji deszczowej na kolejnym odcinku obwodnicy wschodniej, od ulicy Łużyckiej w stronę Karsiborskiej. Zgodnie z zapowiedziami, na pierwszym odcinku (pomiędzy ulicami Daszyńskiego a Lechicką) gotowa jest już zasadnicza wiążąca warstwa asfaltu na jezdni. Jak tylko pozwolą na to warunki, wykonawca położy także tę ostatnią, na której potem będą malowane pasy i inne oznaczenia organizacji ruchu.

Przypomnijmy. Powstająca obwodnica wschodnia miasta będzie łączyła się z wylotem z tunelu. Tym samym będzie odciążeniem dla obecnie jedynej drogi do centrum miasta i nad morze – ulicy Grunwaldzkiej. Obwodnica ma być gotowa w 2021 roku.

Obwodnica to oczywiście nie tylko sama jezdnia, ale także chodniki po obu jej stronach, a po jednej również droga rowerowa, do tego zatoki autobusowe, zatoki postojowe i parkingi przyległe do drogi (przy Komendzie Portu Wojennego oraz przy skrzyżowaniu z istniejącym przebiegiem ulicy Steyera). Obwodnica będzie miasta miała ok. 1,3 km długości. Z jednej strony będzie łączyła się z ulicą Daszyńskiego, a z drugiej z ulicą Karsiborską na wysokości cmentarza komunalnego i siedziby firmy Remondis.

Koszt budowy zgodnie z umową z wykonawcą to prawie 41,5 mln złotych (brutto), z czego niemal 10 mln złotych to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Inwestycja jest realizowana wspólnie przez Gminę Miasto Świnoujście oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji.

Zdjęcia i tekst BIK UM Świnoujście

 

Zobacz również

Już w tę sobotę Piknik Rodzinny Osiedla Warszów

– Wspólnie z Agnieszką Krawczyk i wieloma naszymi wolontariuszami już dzisiaj przyłączamy się do zaproszenia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.