Strona główna / Bez kategorii / Firmowy event – silne narzędzie komunikacji z klientem

Firmowy event – silne narzędzie komunikacji z klientem

Jeśli prowadzisz własną firmę warto zastanowić się nad organizacją eventu, który może sprzyjać różnym celom. Nawiązanie biznesowych znajomości, prezentacja nowych usług, integracja pracowników czy szukanie inspiracji, to tylko niektóre z nich. Form eventów jest naprawdę wiele, mogą być to mniejsze lub większe imprezy, pikniki czy konferencje i targi. Najważniejsze jest jednak odpowiednie przygotowanie, aby wydarzenie nie okazało się kompletną porażką.

Od czego zacząć przygotowania

Zanim zdecydujesz się na jakikolwiek krok, oceń swoje możliwości finansowe. Tak naprawdę to od budżetu zależy wielkość i forma przedsięwzięcia. Dokładny kosztorys pozwoli Ci również ustalić konkretny plan działania. Scenariusz wydarzenia z pewnością okaże się niezbędny, dzięki niemu wszystko pójdzie po Twojej myśli. Zastanów się czemu ma służyć Twój firmowy event, kogo chcesz zaprosić i jakie potrzeby swoich gości planujesz zaspokoić. Program powinien być skrupulatnie zaplanowany i wypełniony atrakcjami, tak, by nikt nie wyszedł znudzony.

Wybór miejsca to jedna z najważniejszych kwestii. Jeśli Twoja firma funkcjonuje w trybie zdalnym, a posiadasz jedynie wirtualne biuro w Warszawie, przygotuj listę ciekawych miejsc ze stolicy, w których może odbyć się event. Powinno być ono ściśle dopasowane do imprezy pod kątem powierzchni, logistyki, tematyki, a także samego klimatu imprezy. Tak naprawdę to lokalizacja będzie stanowić punkt wyjścia do dalszej pracy – przygotowania scenariusza, zaprojektowania wystroju, zaplanowania oświetlenia i doboru multimediów.

Zadbaj o promocję swojej imprezy

Bardzo ważne jest, by dotrzeć z informacją o imprezie do potencjalnych uczestników. Zredaguj treść komunikatu, w taki sposób, by nie miała jedynie charakteru informacyjnego, a także zachęcający. Następnie dobierz media, które oferują największą skuteczność w dotarciu do odbiorców. Możesz postawić na tradycyjne rozwiązania, takie jak prasa czy radio, jednak tańszą i równie skuteczną alternatywą będą portale społecznościowe, które generują naprawdę duże zasięgi. Możesz też postawić na wspólne reklamowe akcje z partnerami lub pozyskanie lokalnych patronów medialnych.

Pamiętaj, że nawet podczas najlepiej zorganizowanego eventu mogą pojawić się nieprzyjemne sytuacje. Staraj się je przewidzieć i zaplanuj możliwe rozwiązania pojawiających się zakłóceń. Event firmowy to doskonały sposób na promocję Twojej firmy, skorzystaj z tego narzędzia do osiągnięcia lepszych efektów. Twoja marka stanie się zauważalna i zdecydowanie lepiej postrzegana w branży.

Zobacz również

Synoptyk IMGW: sobota z deszczem i śniegiem, w nocy na zachodzie i Pomorzu już bez opadów

W sobotę nadal śnieg będzie padał na wschodzie kraju, w centrum spodziewane są opady mieszane, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.