Strona główna / Bez kategorii / GDDKiA: wszystkie drogi przejezdne; lokalnie występuje błoto pośniegowe, opady śniegu lub deszczu i mgła
Foto: PAP/Darek Delmanowicz

GDDKiA: wszystkie drogi przejezdne; lokalnie występuje błoto pośniegowe, opady śniegu lub deszczu i mgła

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne; na sieci dróg krajowych pracuje 278 pojazdów do zimowego utrzymania – poinformowała w niedzielę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Poinformowano także o błocie pośniegowym, śliskich drogach, opadach śniegu lub deszczem oraz mgle.

Jak przekazała GDDKiA, błota pośniegowego i śliskich dróg należy się spodziewać na terenie województwa łódzkiego na dk 91 – Obwodnica Krośniewic, oraz zachodniopomorskiego na dk 20 odc. Złocieniec – granica województwa.

Z kolei opady śniegu, śniegu z deszczem występują w województwie zachodniopomorskim, dolnośląskim, śląskim, opolskim, lubuskim, wielkopolskim, łódzkim i warmińsko-mazurskim.

Natomiast opadów mżawki i deszczu należy się spodziewać na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, śląskiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego, podlaskiego, lubelskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, podkarpackiego oraz warmińsko-mazurskiego.

GDDKiA w swoim komunikacie ostrzega też przed mgłą, która występuje na Dolnym Śląsku oraz w województwie zachodniopomorskim.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych wyżej rejonach. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ je/

Zobacz również

Jak ubezpieczają się polscy rolnicy?

Nie wszyscy rolnicy zdają sobie sprawę, że obowiązkowe polisy nie obejmują ochroną wszystkich składników ich …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.