Strona główna / Bez kategorii / Dworczyk: mamy zapewnionych 85 mln dawek szczepionki do końca roku
Wa³brzych, 25.01.2021. Koronawirus w Polsce. Punkt szczepieñ na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wa³brzychu, 25 bm. W kraju ruszy³y szczepienia populacyjne dla seniorów. (mr) PAP/Maciej Kulczyñski

Dworczyk: mamy zapewnionych 85 mln dawek szczepionki do końca roku

Mamy zapewnionych 85 mln dawek szczepionki przeciw COVID-19 do końca roku; 60 mln z jednej umowy, a z drugiej 25 mln – napisał na Twitterze szef KPRM Michał Dworczyk w odpowiedzi na wpis szefa klubu KO Cezarego Tomczyka.

Szef kancelarii premiera odniósł się do wpisu szefa klubu KO Cezarego Tomczyka.

„Minister Dworczyk pyta, gdzie jest informacja o możliwości wykorzystania patentu przez firmę Moderna. Na stronie internetowej tej firmy. Taki jest obraz tego spotkania. Minister Michał Dworczyk mówi, że harmonogram jest na stronie? Dla kolejnych grup? Nie żartujmy” – napisał Tomczyk.

W odpowiedzi Dworczyk przypomniał, że Polska ma zapewnionych 85 mln dawek szczepionki.

„To jest właśnie obraz polityki PO – czerpanie informacji ze stron internetowych… Panie przewodniczący Cezary Tomczyk – mamy zapewnionych 85 mln dawek szczepionki do końca roku, 60 mln dawek z jednej, a 25 mln z drugiej umowy. To są fakty, warto się ich trzymać” – napisał.

Szef KPRM zamieścił także tabelę z harmonogramem szczepień, który znajduje się na stronie internetowej dotyczącej szczepień.

„Przewodniczący Cezary Tomczyk domagał się harmonogramu dostaw i liczby szczepień. Był on ogłoszony na konferencji ponad 2 tygodnie temu, jest dostępny na stronach rządowych i będzie aktualizowany wraz z kolejnymi informacjami od producentów. Proszę o minimum profesjonalizmu” – napisał Dworczyk. (PAP)

tgo/ itm/

Zobacz również

Na Warszowie. Uwaga. Zmiany w ruchu

Na ulicach Skandynawskiej i Wolińskiej, w związku z robotami prowadzonymi w ramach budowy tunelu pod …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.