Strona główna / Lokalne / Muzeum Rybołówstwa Morskiego ponownie otwarte. Historia miasta w nowej odsłonie „Spacer po przedwojennym Świnoujściu”

Muzeum Rybołówstwa Morskiego ponownie otwarte. Historia miasta w nowej odsłonie „Spacer po przedwojennym Świnoujściu”

Dziś Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu zostało ponownie otwarte. Zapraszamy do zwiedzania wszystkich naszych wystaw stałych a w szczególności do spotkania z historią naszego miasta w nowej odsłonie. Cała sala wystawowa została poddana metamorfozie. Ekspozycja w nowej aranżacji została wzbogacona o nowe eksponaty.

Największą atrakcją jest  zaś przygotowana na   podstawie pocztówek pochodzących ze zbiorów własnych Muzeum aplikacja „Spacer po przedwojennym Świnoujściu”.  Zachęcamy do wejścia w rolę turysty z pierwszych dekad XX wieku i zwiedzenia ówczesnego miasta. Spacerując po przedwojennych ulicach, placach i dzielnicach Świnoujścia; odwiedzając plażę z kąpieliskami, promenadę i port odbędą Państwo podróż w czasie i poczują atmosferę tamtych lat.

Ponadto wciąż można oglądać wystawę czasową „75 lat Świnoujścia pod rządami polskiej administracji”.

Serdecznie zapraszamy!

Muzeum czynne jest od wtorku do soboty w godz. 9.00 – 17.00. W niedzielę w godz. 10.00 – 15.00. W poniedziałki Muzeum nieczynne.

Zobacz również

Pamięci Tych, którzy nie powrócili z morza

Morski żywioł nie był nigdy Waszym wrogiem, nie był też przyjacielem. Ale wiedzieliście doskonale, że …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.