Strona główna / Lokalne / Prezydent Świnoujścia pisze list do Prezesa Portu Szczecin i Świnoujście. Poszło o port uniwersalny

Prezydent Świnoujścia pisze list do Prezesa Portu Szczecin i Świnoujście. Poszło o port uniwersalny

Kilka dni temu na portalu swinoujskie.info przytoczyliśmy tekst informacyjny Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Wśród informacji o terminalu kontenerowym znalazły się także nowe – o zamiarze powstania portu uniwersalnego. Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz został zaskoczony tym pomysłem. – Trudno wyobrazić sobie, aby inwestor tak bardzo znaczącego przedsięwzięcia nie konsultował z samorządem Świnoujście swoich planów, koncepcji i założeń związanych z rozwojem portu w naszym mieście – napisał Janusz Żmurkiewicz do prezesa portu Krzysztofa Urbasia.

– Nasza wizja Świnoujścia to przemodelowanie portu wewnętrznego i zewnętrznego – wyjaśnia Krzysztof Urbaś, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. – W zewnętrznym widzimy co najmniej trzy terminale: obecny LNG, kontenerowy i uniwersalny (na pirsie, na wschód od kontenerowego). Właśnie do portu uniwersalnego chcemy przenieść działalność obecnego portu wewnętrznego – napisano w komunikacie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.

Prezydent Janusz Żmurkiewicz postanowił poprosić prezesa o szczegóły planów portu.

– Jako Gmina nie mamy żadnych informacji, o planach budowy portu uniwersalnego zewnętrznego oraz niewielkie w temacie portu kontenerowego. Szeroko rozumiany rozwój miasta Świnoujście jest dla mieszkańców i regionu bardzo ważny, stąd trudno wyobrazić sobie, aby inwestor tak bardzo znaczącego przedsięwzięcia nie konsultował z samorządem Świnoujście swoich planów, koncepcji i założeń związanych z rozwojem portu w naszym mieście – pisze prezydent Świnoujścia.

Prezydent Świnoujścia poprosił prezesa portu o niezwłoczne przedstawienie świnoujskiemu samorządowi aktualnych  propozycji rozwoju portu, ze szczególnym uwzględnieniem otoczenia inwestycji, w tym kąpieliska i całej infrastruktury turystycznej na wyspie Wolin.

Zobacz również

Można już przejechać ulicą Dworcową

Ściągnięto znaki zakazujące skrętu  w prawo dla zjeżdżających z promów Bielik. Otwarto przejazd ulicą Dworcową. …

3 komentarze

  1. O porcie uniwersalnym w porcie zewnętrznym Świnoujścia informacja w artykule Adama Woźniaka Rzeczpospolita z 04.01.2021.

  2. Gdzie ta władza konsultowała w tym kraju coś. Chyba tylko w Toruniu, ale i tam tylko ze specyficznym, jednym biznesmenem a nie z samorządem lokalnym.

  3. Cóż za traumatyczne przebudzenie Magistratu z ręką w nocniku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.