Strona główna / Lokalne / GDDKiA: na drogach krajowych pracuje ponad 1,5 tys. pojazdów zimowego utrzymania
Przemyœl, 08.02.2021. Atak zimy w Przemyœlu, 8 bm. Na drogach i chodnikach panuj¹ fatalne warunki. (aldg) PAP/Darek Delmanowicz

GDDKiA: na drogach krajowych pracuje ponad 1,5 tys. pojazdów zimowego utrzymania

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne; na sieci dróg krajowych pracuje 1567 pojazdów do zimowego utrzymania – przekazała w poniedziałek wieczorem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

GDDKiA ostrzegła kierowców przed śliskimi drogami i błotem pośniegowym praktycznie w całym kraju z wyłączeniem północnej części województwa zachodniopomorskiego, północnej części województwa pomorskiego, północnej części województwa warmińsko mazurskiego, północnej części województwa podlaskiego, południowej części województwa podkarpackiego, południowej części województwa małopolskiego, południowej części województwa śląskiego, centralnej i południowej części województwa opolskiego, centralnej części województwa dolnośląskiego, północnej części województwa kujawsko pomorskiego oraz zachodniej części woj. mazowieckiego.

W poniedziałkowym komunikacie GDDKiA poinformowała także, że śnieg pada w całym kraju z wyłączeniem województwa opolskiego.

Drogowcy apelują do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych wyżej rejonach.

W nocy można się spodziewać zachmurzenia całkowitego z większymi przejaśnieniami na południu kraju. Według synoptyków okresami może padać śnieg, miejscami na północy i krańcach wschodnich o natężeniu umiarkowanym. Na południowym wschodzie początkowo jeszcze opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Przyrost pokrywy śnieżnej na przeważającym obszarze kraju od 2 cm do 7 cm, miejscami na Pomorzu o około 12 cm.

Według synoptyków temperatura minimalna wyniesie od -18 st. C w kotlinach Sudeckich, około -12 st. C w centrum, do -6 st. C na krańcach południowo-wschodnich i nad morzem. Będzie wiać słaby i umiarkowany wiatr, początkowo na północy w porywach do 65 km/h, północno-wschodni i północny, na południu skręcający na kierunki zachodnie. Nad morzem wiatr może być dość silny ok. 30-45 km/h, w porywach do 70 km/h. Wiatr będzie powodował miejscami zawieje i zamiecie śnieżne. (PAP)

autor: Bartłomiej Figaj

bf/ mark/

Zobacz również

Kilkaset osób odwiedziło międzyzdrojskie muzeum Wolińskiego Parku Narodowego

Za darmo można było wejść do muzeum i na własne oczy przekonać się jakie zwierzęta …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.