Strona główna / Bez kategorii / GDDKiA: opady śniegu, błoto pośniegowe i śliskość utrudniają jazdę. Drogi krajowe przejezdne
Hajnówka, 29.01.2021. Gruba pokrywa œnie¿na po obfitych opadach w okolicach Hajnówki, 29 bm. Na drogach Podlasia panuj¹ trudne warunki, miejscami drogi s¹ czarne i mokre, a na niektórych zalega b³oto poœniegowe. Synoptycy zapowiadaj¹ dalsze opady, lecz o mniejszej intensywnoœci. (sko) PAP/Artur Reszko

GDDKiA: opady śniegu, błoto pośniegowe i śliskość utrudniają jazdę. Drogi krajowe przejezdne

Opady śniegu, błoto pośniegowe oraz śliskość mogą utrudniać kierowcom jazdę niemal w całej Polsce – ostrzegła w porannym środowym komunikacie GDDKiA. Zaznaczyła przy tym, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne i pracują na nich 562 pojazdy do zimowego utrzymania.

Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, błoto pośniegowe oraz śliskość występują na terenie województw: warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego, śląskiego, dolnośląskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego, łódzkiego i wielkopolskiego.

Ponadto, opady śniegu występują na terenie województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, opolskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego oraz lubuskiego.

GDDKiA apeluje w związku z tym do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych rejonach.

Z prognoz pogody wynika, że w dzień zachmurzenie będzie duże, na północy z większymi przejaśnieniami, a na południu wzrastające do całkowitego. Okresami opady śniegu, w drugiej połowie dnia na południowym wschodzie przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz marznący powodujący gołoledź. Miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm, a na południu miejscami o 8 cm. Temperatura maksymalna od -10 st. C na północnym wschodzie i w Kotlinach Sudeckich, około -7 st. C w centrum i na zachodzie, do 0 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni, w centrum kraju przejściowo słaby, zmienny. Na szczytach Tatr porywy wiatru do 70 km/h, a w Sudetach do 55 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne. (PAP)

dka/ lena/

Zobacz również

Synoptyk IMGW: sobota z deszczem i śniegiem, w nocy na zachodzie i Pomorzu już bez opadów

W sobotę nadal śnieg będzie padał na wschodzie kraju, w centrum spodziewane są opady mieszane, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.