niedziela , 27 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / Mieszkała bez wody, w nieocieplonej budzie, na łańcuchu. Fundacja Animals Świnoujście pomogła tej suczce

Mieszkała bez wody, w nieocieplonej budzie, na łańcuchu. Fundacja Animals Świnoujście pomogła tej suczce

Niezliczone miesiące cierpienia, a w ostatnim czasie siarczysty mróz, nieocieplona buda i krótki łańcuch – taki obrazek zastali dziś pracownicy Fundacji Animals Przystań ze Świnoujścia, którzy interweniowali w sprawie zaniedbanego psa w Recławiu. Animalsi proszą o wsparcie finansowe dla bardzo zaniedbanego psa oraz apelują – zgłaszajcie takie sytuacje, w których zwierzę cierpi i potrzebuje pomocy, ono samo się nie obroni!

Interwencja miała miejsce w miejscowości Recław. Pani Sylwia zaalarmowała stowarzyszenie o niewielkiej starej suczce, rażąco zaniedbanej. Jej „dom” to nieocieplona buda, bez słomy. Sama suczka na łańcuchu z pustą miską. Zima i siarczysty mróz musiały dać się zwierzakowi we znaki.

– To co zastaliśmy na miejscu, ciężko opisać słowami. Ogromny dramat psa. Ile długich, długich miesięcy piesek tak cierpiał. Brak nam słów. Stan sierści makabryczny, ogromne kule filcu z brudem, które ciągnie za sobą. Co się kryje pod tą skorupą, zobaczymy po o strzyżeniu. Jutro czeka ją też wizyta u weterynarza. Jakim trzeba być człowiekiem by codziennie przechodzić koło zwierzęcia i nie dostrzegać jego cierpienia, być obojętnym na jego ból – mówią członkowie Fundacji.

Animalsi apelują o zgłaszanie sytuacji, w których zwierzę cierpi i potrzebuje pomocy! Przejęte dziś zwierzę wymaga pomocy, dlatego wszystkich, którzy chcą wesprzeć Fundację proszeni są o wpłaty:

Nr. rachunku :
72 2490 0005 0000 4530 6269 2796.

Zobacz również

Spotkanie z posłem Dariuszem Wieczorkiem. Będzie można porozmawiać także o elektromobilności

Mieszkańcy Świnoujścia będą mogli w najbliższy poniedziałek spotkać się z posłem Nowej Lewicy Dariuszem Wieczorkiem. …

Jeden komentarz

  1. Może by tak dla przykładu „właściciela” w ramach kary również do takiej budy przywiązać, tak na parę dni. Prognozy pogody wydają się sprzyjające dla takiej kary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.