Strona główna / Lokalne / Świnoujście w Zakopanem. Skoczkowie narciarscy zaproszeni na wyspy

Świnoujście w Zakopanem. Skoczkowie narciarscy zaproszeni na wyspy

Podczas konkursu Pucharu Świata w Zakopanem na trybunach pojawiła się gigantyczna biało-czerwona flaga z naszej latarni morskiej oraz baner Świnoujścia. Ale na tym nie koniec. Reprezentantów naszego kraju w skokach narciarskich do Świnoujścia zaprosił Paweł Sujka, zastępca prezydenta miasta.

Grupa mieszkańców Świnoujścia pojechała do Zakopanego, żeby kibicować biało-czerwonym. Paweł Sujka, zapalony kibic skoków narciarskich, skorzystał z okazji, żeby podczas urlopowego wyjazdu przypomnieć o Świnoujściu góralom, ale także spotkać się z przedstawicielami Polskiego Związku Narciarskiego i zaprosić reprezentantów naszego kraju do Świnoujścia.

– Spotkałem się m.in. z Apoloniuszem Tajnerem, prezesem Polskiego Związku Narciarskiego, który zresztą dwa lata temu spędzał wakacje w naszym mieście i bardzo się mu u nas podobało. Pomysł zyskał akceptację. Będzie nam bardzo miło gościć u nas tak wybitnych sportowców jak Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki czy Andrzej Stękała, dla którego sobotni konkurs był bardzo udany. Plan jest taki, żeby skoczkowie przyjechali do nas na majowy, długi weekend – mówi Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia.

Wraz z mieszkańcami Świnoujścia do Zakopanego pojechał baner z herbem Świnoujścia oraz gigantyczna biało-czerwona flaga; ta sama, którą podczas Święta Flagi Narodowej alpiniści zawiesili na szczycie naszej latarni morskiej. Kolos praktycznie przesłonił całe trybuny!

– Świnoujście gościło w Zakopanem. Czas na rewizytę. Nie ma lepszego miejsca na regenerację dla naszych reprezentantów po udanym, ale i ciężkim sezonie niż nasza piękna plaża i nasze gościnne miasto – dodaje Piotr Piwowarczyk, prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej.

Zobacz również

Sztafetowe biegi przełajowe z udziałem szkolnych sportowców

Dnia 28 września 2022 r., Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zorganizował sztafetowe biegi przełajowe w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.