Strona główna / Lokalne / Komunikacja Autobusowa zmieni trasę linii nr 5

Komunikacja Autobusowa zmieni trasę linii nr 5

W celu poprawy obsługi komunikacją autobusową wyspy Karsibór podczas trwającego etapu prac związanych z przebudową ulicy 1 Maja w Świnoujściu, w dniu 18 lutego 2021 r. wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana objazdowej trasy linii autobusowej nr 5 na wyspie Karsibór oraz wynikające z niej czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego.

Komunikacja miejska od czwartku, 18 lutego 2021 r. tymczasowo będzie obsługiwała wyspę Karsibór w następujący sposób:

Po wjeździe na wyspę, linia autobusowa nr 5 skieruje się przez ulicę 1 Maja, gdzie obsłuży przystanki „1 Maja / Mostowa”, „1 Maja – Marina”, „1 Maja / Osadników Wojskowych”, „1 Maja / I Armii Wojska Polskiego”, „1 Maja / Trzcinowa – n/ż” i „1 Maja – Dom Kultury”, do ulicy Kanałowej. Z ulicy Kanałowej skręci w ulicę Ogrodową, obsłuży tymczasowy przystanek przed odcinkiem ulicy Ogrodowej prowadzącym do ulicy 1 Maja.

Z tego przystanku skieruje się dalej do ulicy Warzywnej. Na ulicy Warzywnej przed ulicą Głęboką obsłuży kolejny tymczasowy przystanek. Dalej z ulicy Warzywnej skieruje się przez ulicę Łęgową i Wierzbową do ulicy 1 Maja, gdzie przed ulicą Promową również zlokalizowany będzie tymczasowy przystanek. Następnie skieruje się ulicą Promową i Brzozową do ulicy Ogrodowej.

Na ulicy Ogrodowej przed odcinkiem ulicy prowadzącym do ulicy 1 Maja obsłuży kolejny tymczasowy przystanek i dalej ulicą Ogrodową skieruje się na ulicę Kanałową, z której wyjedzie na ulicę 1 Maja na stałą trasę i obsłuży przystanki autobusowe „1 Maja – Dom Kultury”, „1 Maja / Trzcinowa – n/ż”, „1 Maja / I Armii Wojska Polskiego”, „1 Maja / Osadników Wojskowych”, „1 Maja – Marina” i „1 Maja / Mostowa”.

Nadal zamknięty dla ruchu (z wyjątkiem dojazdu do posesji) będzie odcinek ulicy 1 Maja pomiędzy posesjami 50 a 70 i nie będzie możliwy bezpośredni wjazd na ulicę 1 Maja z ul. Kwiatowej ani Brzozowej; jak również wyłączony z ruchu (z wyjątkiem dojazdu do posesji) będzie odcinek ulicy Ogrodowej od posesji 6a do ulicy 1 Maja. Bez zmian pozostaną wyznaczone trasy objazdowe dla samochodów. Jednak w związku ze zmianą trasy linii autobusowej, wprowadzone zostaną następujące zmiany na tych ulicach:

– odcinek ulicy Warzywnej od ulicy Ogrodowej do końca zwężenia będzie tymczasowo jednokierunkowy, a jednocześnie na ulicy Warzywnej między ulicą Ogrodową a Prostą tymczasowo wyłączona będzie możliwość parkowania z prawej strony ulicy,

– na ulicy Promowej ustanowione zostanie pierwszeństwo dla pojazdów jadących od strony ulicy 1 Maja w kierunku ulicy Prostej.

 

Przypominamy również, że w strefie zamieszkania obowiązuje zakaz postoju pojazdów poza miejscami wyznaczonymi (dot. m.in. ulic Warzywnej i Promowej). Prosimy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnymi opadami deszczu

Dziś 1 lipca od godziny 13.00 do 22.00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.