Strona główna / Lokalne / Będą opłaty w Wolińskim Parku Narodowym

Będą opłaty w Wolińskim Parku Narodowym

Jeszcze w tym roku za wstęp do Wolińskiego Parku Narodowego będzie trzeba zapłacić. Turyści będą mogli to zrobić przez specjalną aplikację na telefon. Planuje się wprowadzenie opłaty 8 złotych za bilet normalny i 4 za bilet ulgowy. Bilet uprawniałby również do wejścia do zagrody pokazowej żubrów i muzeum przyrodniczego.

Miasto Świnoujście, który sąsiaduje z Wolińskim Parkiem Narodowym jest zdania, że wprowadzenie opłat nie jest dobrym pomysłem.

– Spotkania z WPN mają odbywać się jeszcze w marcu. Otrzymaliśmy zaproszenie, weźmie w nich udział przedstawiciel gminy Świnoujście, Jacek Antczak, gł. specjalista ds. gospodarki morskiej. Stanowisko gminy, które będziemy prezentować mówi, że WPN nie powinien pobierać takich opłat. Wejście powinno być bezpłatne, a na pewno bezpłatne powinno być pływanie po akwenach WPN – informują przedstawiciele świnoujskiego magistratu.

 

Zobacz również

Franciszek, Maria i Wiktoria – najpopularniejsze imiona 2020 w Świnoujściu

Według rejestru w aktach urodzenia Urzędu Stanu Cywilnego w Świnoujściu, najpopularniejszym imieniem wśród chłopców był …

7 komentarzy

  1. Mam nadzieję, ze pomyślą o ludziach mieszkających na granicy z parkiem i nie będę musiał kupowac biletu żeby pojechać rowerem na plaże

  2. Popieram. A za zanieczyszczanie i dewastację w parkach narodowych kara najmniej 5000.zł to się naucza szanować przyrodę.

  3. Lepiej byłoby wynegocjować jakieś zniżki dla Tubylców zamiast negować zasadność wprowadzania takich opłat.

  4. Jeszcze trochę i za wejście do biedry czy innego sklepu też będą pobierać opłaty

  5. Och ten specjalista to raczej czarno to widzę.

  6. I bardzo dobrze. W większości parków narodowych na świecie wnosi się opłaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.