Strona główna / Lokalne / Będą opłaty w Wolińskim Parku Narodowym

Będą opłaty w Wolińskim Parku Narodowym

Jeszcze w tym roku za wstęp do Wolińskiego Parku Narodowego będzie trzeba zapłacić. Turyści będą mogli to zrobić przez specjalną aplikację na telefon. Planuje się wprowadzenie opłaty 8 złotych za bilet normalny i 4 za bilet ulgowy. Bilet uprawniałby również do wejścia do zagrody pokazowej żubrów i muzeum przyrodniczego.

Miasto Świnoujście, który sąsiaduje z Wolińskim Parkiem Narodowym jest zdania, że wprowadzenie opłat nie jest dobrym pomysłem.

– Spotkania z WPN mają odbywać się jeszcze w marcu. Otrzymaliśmy zaproszenie, weźmie w nich udział przedstawiciel gminy Świnoujście, Jacek Antczak, gł. specjalista ds. gospodarki morskiej. Stanowisko gminy, które będziemy prezentować mówi, że WPN nie powinien pobierać takich opłat. Wejście powinno być bezpłatne, a na pewno bezpłatne powinno być pływanie po akwenach WPN – informują przedstawiciele świnoujskiego magistratu.

 

Zobacz również

Medycy ze szpitala szczepili młodzież ze szkół

Pracownicy Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły szczepili w Punkcie Szczepień Powszechnych młodzież w wieku od …

8 komentarzy

 1. Miedzyzdrojanka

  Rzeczywiscie w wielu Parkach Narodowych płaci się za wstęp na szlaki, ale jest gdzie chodzić i co zwiedzać. Nie okłamujmy sie, nasz WPN nie ma co pokazać oprócz Gosania, Kawczej Góry, Jeziora Turkusowego i Żubrowiska. Mało szlaków dostępnych dla turystów, brak ławek, miejsc odpoczynku i koszy na śmieci,toalet to nie jedyne minusy.TPN ma kilometry szlakow, tras, ale zadbał o to wszystko. W Parku Narodowym Bory Tucholskie można nawet za odpowiednim zezwoleniem łowić sportowo ryby na jeziorach a u nas nawet jagody z krzaka zerwac nie wolno.
  Zastanawia mnie też jak Dyrektor rozwiąże problem opłat za wejscie na szlak przez mieszkancow? Wszak od lat chodzimy nimi prawie codziennie. Szlakiem do Żubrowiska i dalej na Warnowo, Wisełkę jeździmy rowerami, uprawiamy jogging, spacerujemy z dziećmi. Pomysł wedlug mnie nie do końca przemyślany, a calkowity brak kontaktu z mieszkańcami nie wróży nic dobrego ani dla nas, ani dla dyrekcji WPN.

 2. Mam nadzieję, ze pomyślą o ludziach mieszkających na granicy z parkiem i nie będę musiał kupowac biletu żeby pojechać rowerem na plaże

 3. Popieram. A za zanieczyszczanie i dewastację w parkach narodowych kara najmniej 5000.zł to się naucza szanować przyrodę.

 4. Lepiej byłoby wynegocjować jakieś zniżki dla Tubylców zamiast negować zasadność wprowadzania takich opłat.

 5. Jeszcze trochę i za wejście do biedry czy innego sklepu też będą pobierać opłaty

 6. Och ten specjalista to raczej czarno to widzę.

 7. I bardzo dobrze. W większości parków narodowych na świecie wnosi się opłaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.