Strona główna / Lokalne / Urobek z placu budowy tunelu trafia m.in na utwardzanie terenu

Urobek z placu budowy tunelu trafia m.in na utwardzanie terenu

Jednego z mieszkańców miasta zastanowił większy ruch wywrotek wyjeżdzających z placu budowy tunelu.  Większość z nich jechała w kierunku Przytoru-Łunowa. Na dowód zrobił zdjęcia. Według mieszkańca, zrzut urobku może być niebezpieczny dla środowiska.

– Urobek stanowiący odpad rozwożony jest i docelowo ma być wożony przez cały etap tej inwestycji na lokalne pola i do lokalnych lasów pisze pan Adam.

Zdaniem kierownika budowy tunelu, ta opisana sytuacja nie jest nielegalnym wywozem urobku.

– Wywóz urobku z wyspy Wolin realizowany jest przez podwykonawcę firmy PORR. Urobek z wykopu w ilości ok 8000 Mg został przeznaczony do utwardzenia działki zlokalizowanej przy ulicy Gajowej w Łunowie – czytamy w informacji przesłanej do naszej redakcji.

Transport na potrzeby utwardzenia działki odbywał się na podstawie Rozporządzenia Ministra Środowiska z dn. 10 list. 2015 roku w sprawie listy rodzajów odpadów, które os. fiz. lub jednostki org. niebędące przedsiębiorcami mogą poddawać odzyskowi na potrzeby własne, oraz dopuszczalnych metod ich odzysku, na cele zgodne z w/w rozporządzeniem w procesie R5 – utwardzenie powierzchni.

Zobacz również

Ruszyły wakacje! Ratownicy pilnują bezpieczeństwa kąpiących się na świnoujskiej plaży

W piątek na maszt przy bazie ratowników ratownicy wciągnęli Błękitną Flagę, międzynarodowe wyróżnienie, które otrzymały …

Jeden komentarz

  1. Wacek Rondelek

    Pan Adam nie dostał zlecenia na tę robotę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.