Strona główna / Bez kategorii / Comarch wdraża system e-wizyt w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych

Comarch wdraża system e-wizyt w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych

Pandemia koronawirusa spowodowała, że różne podmioty zaczęły świadczyć usługi na odległość wykorzystując nowe technologie. Służy to zapewnieniu bezpieczeństwa pracowników i interesantów oraz usprawnieniu procesów administracyjnych. Jedną z takich instytucji jest ZUS, który we współpracy z firmą Comarch wprowadził w październiku 2020 r. usługę zdalnych wideokonsultacji.

Telemedycyna nowym wzorem dla biur obsługi klienta

System powstał w oparciu o rozwiązania wykorzystywane w telemedycynie, dostosowując je do procesów obsługi klientów w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Na potrzeby ZUS polska firma IT stworzyła dedykowany system e-Wizyta, przeznaczony do umawiania i przeprowadzania wideorozmów z klientami. Co ważne, dzięki zabezpieczeniom w systemach medycznych, połączenie poprzez e-Wizytę w ZUS-ie jest szyfrowane, chroniąc dane poufne klientów. To niekwestionowana przewaga nad popularnymi komunikatorami internetowymi, które bywają nieprawidłowo wykorzystywane do kontaktu z klientami, czy również pacjentami. System e-Wizyta w ZUS zapewnia profesjonalizm kontaktu, chroniąc przed cyber nadużyciami, które mogą dotyczyć również placówek.

Struktura systemu dostosowana do wielostanowiskowej pracy konsultantów ZUS

Szybka reakcja ZUS-u umożliwiła dostosowanie struktury systemu pod wielostanowiskowy charakter pracy konsultantów we wszystkich oddziałach w Polsce. Dzięki temu klienci mają możliwość zamówienia wizyty z 6 obszarów tematycznych, bez konieczności pojawiania się osobiście „przy okienku”. Rozwiązanie wdrożono we wszystkich 43 oddziałach w Polsce. Dodatkowo, w grudniu zwiększono liczbę stanowisk, na których odbywa się zdalna obsługa klientów. Dzięki temu liczba równoczesnych e-Wizyt wzrosła ze 172 do niemal 300.

Szeroki zakres świadczeń online

Rezerwując e-Wizytę w ZUS należy wybrać jej zakres tematyczny. Klienci mogą porozmawiać z ekspertem o sprawach związanych z emeryturami i rentami, wypłatą zasiłków, prowadzeniem firmy, ulgami i umorzeniami, a także uzyskać informacje o zasadach korzystania z tzw. tarczy antykryzysowej. Podczas spotkania istnieje również możliwość potwierdzenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Do połączenia się z pracownikiem ZUS wystarczy komputer lub inne urządzenie z dostępem do internetu i kamerą.

O zakresie możliwości systemu przeczytasz w bezpłatnym materiale: https://www.comarch.pl/healthcare/e-wizyta-w-zus/

Korzyści związane z cyfryzacją placówki

Wprowadzenie nowego systemu pozwoliło na rozładowanie kolejek w placówce oraz umożliwiło szybsze załatwienie spraw przez klientów. Poufne dane interesantów są całkowicie bezpieczne dzięki szyfrowanym połączeniom. Dzięki e-Wizycie w ZUS, Zakład Ubezpieczeń Społecznych bez przeszkód i przestojów realizuje swoje usługi nie narażając klientów oraz pracowników na ewentualne zakażenie.

Co po pandemii? – zasadność zastosowania systemu po Covid-19

System e-Wizyta w ZUS to rozwiązanie skrojone pod dzisiejsze potrzeby rynkowe, wynikające z pandemii COVID-19. Ale czy po pandemii nadal będziemy chcieli korzystać z tego typu systemów? Wydaje się, że jest to nieuniknione, gdyż zdalne wizyty zapewniają dużą wygodę dla klientów i pracowników. Comarch wyszedł naprzeciw innym placówkom obsługującym klientów w tzw. okienku przyjęć i stworzył siostrzany system Comarch e-Consultant. Dzięki temu, już nie tylko ZUS może korzystać z technologicznych udogodnień urzędowych, ale wszystkie firmy, które chciałyby przyjmować petentów na odległość.

Bezpłatny webinar dla placówek z biurem obsługi klienta

W celu zaprezentowania systemu, Comarch organizuje bezpłatny webinar, podczas którego firma przedstawi szerokie możliwości systemu dla placówek z każdego sektora gospodarczego. W trakcie webinaru przedstawione zostanie również wdrożenie e-Wizyty w ZUS z komentarzem kierownika projektu.

Wydarzenie zaplanowane jest na 10.03.2021 roku, na godz. 10.00. Aby dołączyć do wydarzenia, należy zarejestrować się przez stronę: https://event.comarch.com/healthcare/pl/comarch-e-consultant/

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Zobacz również

Synoptyk IMGW: sobota z deszczem i śniegiem, w nocy na zachodzie i Pomorzu już bez opadów

W sobotę nadal śnieg będzie padał na wschodzie kraju, w centrum spodziewane są opady mieszane, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.