Strona główna / Bez kategorii / Synoptyk IMGW: w nocy do Polski wkroczy zatoka niżowa; będzie chłodniej i pojawią się opady
Foto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Synoptyk IMGW: w nocy do Polski wkroczy zatoka niżowa; będzie chłodniej i pojawią się opady

Po ostatnich ciepłych dniach w nocy z czwartku na piątek do Polski wkroczy zatoka niżowa. Stopniowo od północnego-zachodu będzie zwiększać się zachmurzenie i będą postępować przelotne opady deszczu – powiedział PAP Jakub Gawron, synoptyk z IMGW.

Jak przekazał IMGW w czwartek padł kolejny rekord temperatury. „Tym razem w Makowie Podhalańskim, termometry pokazują już 22°C. Przypomnijmy, że dotychczasowy rekord temperatury dla Makowa Podhalańskiego w lutym był zarejestrowany 25 lutego 1990 roku i wynosił 21,4°C” – napisał na Twitterze Instytut.

Wieczorem w całym kraju będzie jeszcze pogodnie i ciepło, ale pogoda zacznie zmieniać się nocy.

„W nocy do Polski wkroczy zatoka niżowa. Strefa chłodnego frontu atmosferycznego będzie się przemieszczać od północy na południe kraju. W nocy stopniowo od północnego-zachodu będzie zwiększać się zachmurzenie i będą postępować przelotne opady deszczu. One początkowo pojawią się na północnym-zachodzie, ale nad ranem mogą już obejmować miejscami całą północną i północno-zachodnią Polskę” – wyjaśnił w rozmowie z PAP Jakub Gawron z IMGW.

Dodał, że na południu kraju wciąż będzie występować małe zachmurzenie. Tam lokalnie, gdzieś w obniżeniach terenu, w dolinach mogą pojawić się mgły.

Na północy Polski wzrośnie też prędkość wiatru. „Wiatr w drugiej połowie nocy będzie umiarkowany, a na wybrzeżu porywisty. Nad ranem jego prędkość może tam dochodzić do 55 km/h” – powiedział Jakub Gawron.

Temperatura w nocy na południu kraju wyniesie od 0 do 3 stopni Celsjusza, na pozostałym obszarze od 3 do 5 stopni, a na obszarach podgórskich termometry pokażą – 2 stopnie Celsjusza. (PAP)

Autorka: Aleksandra Kuźniar

akuz/ lena/

Zobacz również

W trzy lata 200 nowoczesnych pociągów dla POLREGIO

POLREGIO podpisało umowy ramowe z czterema producentami taboru na dostawę najnowocześniejszych składów elektrycznych. FPS H. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.