Strona główna / Lokalne / Śledztwo ws. auta, które wpadło do wody w Dziwnowie

Śledztwo ws. auta, które wpadło do wody w Dziwnowie

Prokuratura prowadzi śledztwo ws. auta, które w Dziwnowie (Zachodniopomorskie) wpadło do wody – poinformowała PAP szczecińska prokuratura. Autem podróżowała rodzina; cztery osoby w tym dwoje dzieci nie żyją.

Śledztwo dotyczy nieumyślnego spowodowania wypadku, na skutek którego śmierć poniosły wszystkie podróżujące autem osoby w tym dwoje dzieci – powiedziała PAP prokurator Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

W niedzielę w miejscu, w którym doszło do wypadku pracował prokurator. “Pojazd został zabezpieczony do dalszych badań technicznych” – powiedziała Macugowska-Kyszka. “Zabezpieczono również z nabrzeża monitoring. Przesłuchano także świadków w tym tych, którzy byli bezpośrednimi świadkami zdarzenia” – dodała.

Jak kontynuowała, “zabezpieczono ciała wszystkich podróżujących pojazdem osób celem przeprowadzenia sekcji sądowo-lekarskiej, która zostanie zarządzona przez prokuratora”.

Śledczy nadal gromadzą materiał dowodowy, który pozwoli na ustalenie przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia – dodała.

Auto osobowe wpadło do Zalewu Kamieńskiego w Dziwnowie w niedzielę około południa. W akcji ratunkowej brała udział policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe i Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa.(PAP)

autor: Kacper Reszczyński

Zobacz również

Kolejny raport z prac przy budowie tunelu pod Świną

Na wyspie Uznam wykańczany jest wiadukt w ciągi ulicy Karsiborskiej. W ubiegłym tygodniu z asfaltu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.