niedziela , 27 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / Prezydent Świnoujścia w Twoim Radiu: Przejazd tunelem będzie bezpłatny

Prezydent Świnoujścia w Twoim Radiu: Przejazd tunelem będzie bezpłatny

Dziś wielki dzień na który czekało kilka pokoleń mieszkańców Świnoujścia, a także turyści z całej Polski. Punktualnie o godzinie 12 ruszy wiertło, które zacznie wiercić tunel pod cieśniną Świną. Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz był dziś gościem Rozmowy Dnia w Twoim Radiu.

Takich emocji, takich wrażeń jak doświadczam teraz, jeszcze nie miałem przyjemności przeżywać. Pewnie nie przeżyje więcej, bo to jest ogromne zadanie. To zadanie jest celem mojego życia, mojej działalności, przecież tak jak wielu mieszkańców Świnoujścia, doświadczyłem tych różnych niedogodności, które tylko my w Świnoujściu odczuliśmy ze względu na brak stałego połączenia – wyjaśnia Janusz Żmurkiewicz.

Jeżeli drążenie będzie odbywać się bez przeszkód, pierwsi kierowcy powinni przejechać tunelem za 18 miesięcy. Podano dokładną datę – to 17 września przyszłego roku. Prezydent Świnoujścia przy okazji zaznaczył:

Przeprawa tunelem będzie bezpłatna. My tak chcemy, ale i to wynika z prawa, które obowiązuje. Kwestia dofinansowania przecież budujemy tunel nie tylko z własnych pieniędzy i te umowy, które są obligują nas do tego, że możemy zakomunikować i mieszkańcom i gościom, że tunelem będą jeździć nie opłacając przejazdu – dodaje prezydent Świnoujścia.

Tunel będzie miał długość około 1,5 kilometra. Połączy wyspę Uznam z wyspą Wolin i zastąpi używane dotąd promy Karsibór.

Kliknij tu, posłuchaj całej rozmowy: Dziś w Świnoujściu rozpocznie się drążenie tunelu

Zobacz również

Spotkanie z posłem Dariuszem Wieczorkiem. Będzie można porozmawiać także o elektromobilności

Mieszkańcy Świnoujścia będą mogli w najbliższy poniedziałek spotkać się z posłem Nowej Lewicy Dariuszem Wieczorkiem. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.