Strona główna / Bez kategorii / Prezydent: kobiety są dzisiaj liderkami praktycznie w każdej dziedzinie
Foto: PAP/Marcin Obara

Prezydent: kobiety są dzisiaj liderkami praktycznie w każdej dziedzinie

Prezydent Andrzej Duda złożył kobietom najlepsze życzenia i podziękował m.in. za zaangażowanie w walkę z pandemią. Kobiety są dzisiaj liderkami w każdej praktycznie dziedzinie, odnajdują się doskonale we wszystkich zawodach, z powodzeniem łącząc pracę z życiem rodzinnym – podkreślił.

Prezydent złożył życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w nagraniu opublikowanym w poniedziałek w mediach społecznościowych swej kancelarii.

“W czasie pandemii koronawirusa zwracam się zwłaszcza do pań bezpośrednio zaangażowanych w walkę z tym największym obecnie globalnym zagrożeniem. Dziękuję paniom pracującym w służbie zdrowia, służącym w siłach zbrojnych, funkcjonariuszkom Policji i Straży Granicznej oraz wszystkich innych służb, od których zależy nasze bezpieczeństwo” – powiedział Duda.

Skierował też wyrazy wdzięczności dla kobiet pracujących w oświacie, a także pracujących w ośrodkach badawczych nad lekami, testami i innymi rozwiązaniami mogącymi pomóc w pokonaniu pandemii. Podziękował też paniom pracującym w handlu i innych branżach, “dzięki którym mimo koniecznych obostrzeń możemy mieć choćby namiastkę normalności”.

“W tym trudnym czasie, bardziej niż kiedykolwiek uświadamiamy sobie jak wielka jest rola kobiet w każdej sferze naszego życia. W naszej historii jest bardzo wiele przykładów Polek, które wywarły wpływ na politykę, naukę, kulturę, gospodarkę, które walczyły o naszą niepodległość, które walczyły również o równouprawnienie” – podkreślił prezydent.

Jak mówił, “także dziś miliony kobiet w Polsce podejmując codzienne wyzwania dokonują rzeczy wielkich, często pomimo wielu trudności”. “Kobiety są dzisiaj liderkami w każdej praktycznie dziedzinie, odnajdują się doskonale we wszystkich zawodach, z powodzeniem łączą pracę i społeczne zaangażowanie z życiem rodzinnym” – powiedział Duda.

Życzył również kobietom, aby zawsze mogły liczyć na wsparcie i zrozumienie w swoich rodzinach i w swoim najbliższym otoczeniu, aby darzone były szacunkiem i aby zawsze mogły czuć się bezpiecznie i ze spokojem myśleć o przyszłości swojej i swoich bliskich, a także by mogły bez przeszkód realizować swoje życiowe plany.

“Wszystkim paniom życzę radości i satysfakcji z tego, czego dokonują panie każdego dnia swoim wysiłkiem i swoją pracą” – zakończył prezydent. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa

kos/ mok/

Zobacz również

Niższa cena kredytów dla firm w Alior Banku

Alior Bank obniża o połowę prowizję przygotowawczą od kredytów dla mikrofirm i małych przedsiębiorstw. Oferta …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.