Strona główna / Lokalne / Jest umowa na dotacje dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych

Jest umowa na dotacje dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych

Dziś miasto podpisało umowę z przedstawicielami Rodzinnych Ogrodów Działkowych “Kotwica” i “Granica” o przyznanie dotacji, które pozwolą na modernizację otoczenia ROD, m.in. remont Domu Działkowca i zagospodarowanie terenu. Łączna kwota to 150 tysięcy złotych.

Miasto Świnoujście w 2020 roku po raz pierwszy ogłosiło nabór wniosków na dotację umożliwiającą realizację zadań remontowo-inwestycyjnych przez rodzinne ogrody działkowe. Komplet dokumentów złożyły ROD “Kotwica” oraz ROD “Granica”. Po tym, jak wnioski zyskały pozytywne opinie, a radni zaakceptowali przyznanie środków, możliwe było podpisanie umowy.

ROD „Kotwica” złożył komplet dokumentów na modernizację infrastruktury, m.in. remont „Domu Działkowca”. „Kotwica” istnieje od  1977 roku. W pełni zaspokaja socjalne, wypoczynkowe i rekreacyjne potrzeby lokalnej  społeczności. Od chwili założenia ROD  „Kotwica”, nie przeprowadzono żadnych prac remontowych związanych z utrzymaniem w bezpiecznym stanie technicznym budynku „Domu Działkowca”. Ponadto, w celu zabezpieczenia terenu, należy wykonać naprawę ogrodzenia.
– Dotacja od miasta Świnoujście przeznaczona na zrealizowanie powyższych prac pozwoli zachować infrastrukturę ROD „Kotwica” w  dobrym i bezpiecznym stanie – mówią przedstawiciele zarządu ROD “Kotwica”.

Zakres prac obejmuje:

– remont „Domu Działkowca”
– wydzielenie pomieszczeń dla elektryka i magazynu
– odnowienie pomieszczeń z całym budynku
– wykonanie naprawy zewnętrznego ogrodzenia
– wykonanie zagospodarowania terenu wokół „Domu Działkowca”.

Rodzinny Ogród Działkowy „Granica” jest jednym z największych ogrodów działkowych w Świnoujściu. Na jego terenie znajduje się łącznie 913 działek. Ogród znajduje się na terenach pobagiennych oraz niestabilnych, co powoduje powstawanie ubytków w nawierzchni alejek i parkingów, a tym samym w znacznym stopniu utrudnia działkowcom dojście oraz dojazd do działek. Udzielenie dotacji na modernizację infrastruktury ogrodowej (zarówno alejek, jak i parkingów) przyczyni się zatem w sposób istotny do poprawy jakości dróg dojścia i dojazdu działkowców do poszczególnych działek.

Zobacz również

Wybrano wykonawcę termomodernizacji budynku magistratu

Szczecińska spółka Baueffect sp. z o.o. wykona I etap prac w ramach termomodernizacji budynku Urzędu …

Jeden komentarz

  1. Udzielenie dotacji na modernizację infrastruktury ogrodowej (zarówno alejek, jak i parkingów) przyczyni się zatem w sposób istotny do poprawy jakości dróg dojścia i dojazdu działkowców do poszczególnych działek. Oraz dogodnego dojazdu dewelopera który planuje po zmianie władzy wybudować tam osiedle mieszkaniowe….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.