Strona główna / Lokalne / W ciągu dnia będzie dużo słońca
Foto: PAP/Grzegorz Momot

W ciągu dnia będzie dużo słońca

Nadchodzący dzień będzie słoneczny, a chmury mogą się pojawić jedynie miejscami na wschodzie kraju; na południowym wschodzie oraz w rejonie Zatoki Gdańskiej może przelotnie spaść śnieg – poinformował PAP synoptyk IMGW-PIB Michał Ogrodnik.

Według informacji przekazanych przez synoptyka, środa pod względem pogodowym będzie bardzo podobna do wtorku. Będzie dużo słońca, jedynie miejscami we wschodniej części kraju mogą pojawić się niegroźne chmury kłębiaste. Na południowym wschodzie kraju oraz w rejonie Zatoki Gdańskiej spodziewane są przelotne opady śniegu. Prognozy mówią także o mroźnym poranku.

„Przy takich spadkach temperatury w nocy, pomimo dużej ilości słońca, mróz utrzyma się do godz. 9 a lokalnie nawet 10. W dalszej części dnia na przeważającym obszarze kraju temperatura będzie się utrzymywała powyżej zera. Niewielki mróz prognozowany jest jedynie na północnym wschodzie” – powiedział synoptyk IMGW-PIB Michał Ogrodnik.

Dodał, że na Podlasiu temperatura wyniesie w środę ok. -1 st. C, w centrum ok. 2 st. C, zaś na zachodzie w najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą 7 st. C.

Przez cała dobę mróz może utrzymywać się też na Podhalu, tam ok. -2 st. W dalszym ciągu prognozowany jest również słaby wiatr z kierunków zmiennych, jedynie nad morzem będzie on chwilami umiarkowany.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ mark/

Zobacz również

Komu przysługuje dodatek elektryczny. Wniosek do pobrania

Dodatek elektryczny przysługuje odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w przypadku gdy główne źródło ogrzewania …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.