niedziela , 27 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / Lockdown od 20 marca do 9 kwietnia. Te miejsca znowu będą zamknięte
Warszawa, 17.03.2021. Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej transmitowanej z KPRM w Warszawie, 17 bm. Konferencja dot. nowych obostrzeñ epidemicznych. (jm) PAP/Piotr Nowak

Lockdown od 20 marca do 9 kwietnia. Te miejsca znowu będą zamknięte

Wprowadzane nowe restrykcje będą miały charakter ogólnopolski; zamknięte zostaną hotele, nastąpi ograniczenie działalności galerii handlowych, zamknięte będą też kina, teatry, zamknięte będą też baseny i obiekty sportowe – poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski mówił na konferencji prasowej, że skuteczne okazały się obostrzenia wprowadzane dwa tygodnie temu w woj. warmińsko-mazurskim.

„Jeżeli popatrzymy na województwo warmińsko-mazurskie, które w pierwszej kolejności zostało objęte obostrzeniami to widzimy wyraźnie, że od czasu wprowadzenia obostrzeń dwa tygodnie temu ta dynamika (nowych zachorowań) zaczęła systematycznie maleć, czyli mamy do czynienia ze znacznym spowolnieniem wzrostu” – powiedział Niedzielski.

Zaznaczył, że na Warmii i Mazurach widać wygaszenie systematyczne wzrostu nowych zakażeń.

„Dlatego podjęliśmy decyzję, żeby te same obostrzenia i regulacje wprowadzić na poziomie całego kraju” – poinformował Niedzielski.

Mówimy tutaj o sytuacji – jak wyjaśnił szef MZ – kiedy zamknięte zostaną hotele, z wyjątkiem hoteli robotniczych i „pewnych konkretnych wyjazdów służbowych”, ograniczona zostanie działalność galerii handlowych w skali całego kraju. Dodał, że zamknięte zostaną kina, teatry, muzea, galerie i inne obiekty rozrywkowe. Również – jak zapowiedział Niedzielski – zamknięte zostaną baseny, sauny, solaria i obiekty sportowe. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa

Zobacz również

Spotkanie z posłem Dariuszem Wieczorkiem. Będzie można porozmawiać także o elektromobilności

Mieszkańcy Świnoujścia będą mogli w najbliższy poniedziałek spotkać się z posłem Nowej Lewicy Dariuszem Wieczorkiem. …

2 komentarze

 1. d3vth_0001 #youredead

  Maski zaczynają spadać!
  „Chińskie laboratorium biologiczne w Wuhan jest częścią Glaxosmithkline, która (tak się składa) należy do firmy Pfizer!” (ten, który robi szczepionkę przeciwko wirusowi, który został (przypadkowo) uruchomiony w Laboratorium Biologicznym w Wuhan i został (przypadkowo) sfinansowany przez dr Fauci, który (przypadkowo) reklamuje szczepionkę!
  „GlaxoSmithKline jest (przypadkowo) zarządzany przez dział finansowy Black Rock, który (przypadkowo) zarządza finansami Open Foundation Company (Fundacja Sorosa), która (przypadkowo) prowadzi francuską AXA!
  „Przypadkowo Soros jest właścicielem niemieckiej firmy Winterthur, która (przypadkowo) zbudowała chińskie laboratorium w Wuhan i została kupiona przez niemiecki sojusz, który (przypadkowo) ma Vanguard jako udziałowca, który jest (przypadkowo) udziałowcem Black Rock, który (przypadkowo) ) kontroluje banki centralne i zarządza około jedną trzecią globalnego kapitału inwestycyjnego.
  Black Rock jest również (akurat) głównym udziałowcem firmy MICROSOFT, należącym do Billa Gatesa, który (tak się złożyło) jest udziałowcem Pfizera (który – pamiętasz? Sprzedaje cudowną szczepionkę) i (przypadkiem) jest teraz pierwszym WHO sponsorem jest!
  Teraz rozumiesz, jak martwy nietoperz sprzedany na mokrym rynku w Chinach zainfekował CAŁĄ PLANETĘ! „

 2. Fajnie że tylko do 9. 10 będziemy mogli spokojnie obchodzić rocznicę smoleńską, ale zaraz zaraz….od 11 znowu nas zamkną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.