Strona główna / Lokalne / Medycy proszą pacjentów. Na szczepienie przychodźcie na wyznaczoną godzinę

Medycy proszą pacjentów. Na szczepienie przychodźcie na wyznaczoną godzinę

4150 dawek szczepionek przeciw COVID-19 podał do tej pory Szpital Miejskim im. Jana Garduły w Świnoujściu. Dwie dawki przyjęło 1638 osób, a jedną 874. W środę (24 marca) do placówki dostarczone zostanie kolejne 240 dawek preparatu Pfizera. W tym tygodniu medycy rozpoczynają szczepienia osób z grupy 1b.

Przypomnijmy, że w grupie 1b znajdują się m.in pacjenci dializowani oraz cierpiący na choroby nowotworowe. Nasz szpital będzie także kontynuował szczepienia osób, które już przyjęły pierwszą dawkę i seniorów.

– Zdajemy sobie sprawę, że na szczepienie przeciw COVID-19 czeka wiele osób w naszym mieście. Nie mamy wpływu na liczbę szczepionek, które dostarczane są do naszego kraju i dalej są przekazywane szpitalom. Staramy się jednak, żeby szczepienia w naszej placówce przebiegały sprawnie. Jesteśmy szpitalem węzłowym w związku z czym nasza sytuacja jest lepsza w porównaniu do wielu innych punktów szczepień w regionie oraz kraju. Na listach rezerwowych nadal znajdują się osoby oczekujące na szczepionkę. Prosimy o cierpliwość. Zgodnie z informacją, którą przekazaliśmy podczas rejestracji, będziemy w stosownym czasie dzwonić – mówi Dorota Konkolewska, prezes Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu.

Zdarzają się sytuacje, gdy ktoś rezygnuje ze szczepienia. Szpital nie  chce zmarnować żadnej dawki. – Zapraszamy wtedy kolejne osoby. Dobra wiadomość jest taka, że wkrótce powinniśmy zakończyć szczepienia wszystkich 800 osób, które są wpisane na listę rezerwową – mówią medycy ze świnoujskiego szpitala.

Pracownicy szpitala mają także prośbę do wszystkich osób zarejestrowanych na szczepienia, żeby przychodziły na wskazaną godzinę. Ostatnio zdarzały się sytuacje, w których pacjenci stawiali się na miejscu nawet trzy godziny przed terminem szczepienia. Przed punktem szczepień tworzyły się kolejki.

– Ułatwią nam państwo pracę, a sobie oszczędzą długiego stania w kolejce przychodząc na wskazaną godzinę. Ograniczają nas możliwości budynku. Nie jesteśmy w stanie wpuścić wszystkich do środka w tym samym czasie. Proszę pamiętać, że nasz szpital przyjmuje wielu pacjentów, również chorujących na COVID-19. Wymaga to określonej organizacji pracy w naszej placówce. Zapraszamy więc o wskazanej porze – apeluje personel Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu

Zobacz również

Najdłuższy lądowy odcinek Baltic Pipe w Polsce jest gotowy do nagazowania

GAZ SYSTEM ponad 30 dni przed planowanym terminem dokonał odbioru technicznego gazociągu Goleniów – Ciecierzyce. …

Jeden komentarz

  1. ??????? ???????????ℎ

    Co daje szczepionka?
    Po co się szczepić nie wiadomo czym, nie wiadomo na co?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.