Strona główna / Lokalne / Medycy proszą pacjentów. Na szczepienie przychodźcie na wyznaczoną godzinę

Medycy proszą pacjentów. Na szczepienie przychodźcie na wyznaczoną godzinę

4150 dawek szczepionek przeciw COVID-19 podał do tej pory Szpital Miejskim im. Jana Garduły w Świnoujściu. Dwie dawki przyjęło 1638 osób, a jedną 874. W środę (24 marca) do placówki dostarczone zostanie kolejne 240 dawek preparatu Pfizera. W tym tygodniu medycy rozpoczynają szczepienia osób z grupy 1b.

Przypomnijmy, że w grupie 1b znajdują się m.in pacjenci dializowani oraz cierpiący na choroby nowotworowe. Nasz szpital będzie także kontynuował szczepienia osób, które już przyjęły pierwszą dawkę i seniorów.

– Zdajemy sobie sprawę, że na szczepienie przeciw COVID-19 czeka wiele osób w naszym mieście. Nie mamy wpływu na liczbę szczepionek, które dostarczane są do naszego kraju i dalej są przekazywane szpitalom. Staramy się jednak, żeby szczepienia w naszej placówce przebiegały sprawnie. Jesteśmy szpitalem węzłowym w związku z czym nasza sytuacja jest lepsza w porównaniu do wielu innych punktów szczepień w regionie oraz kraju. Na listach rezerwowych nadal znajdują się osoby oczekujące na szczepionkę. Prosimy o cierpliwość. Zgodnie z informacją, którą przekazaliśmy podczas rejestracji, będziemy w stosownym czasie dzwonić – mówi Dorota Konkolewska, prezes Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu.

Zdarzają się sytuacje, gdy ktoś rezygnuje ze szczepienia. Szpital nie  chce zmarnować żadnej dawki. – Zapraszamy wtedy kolejne osoby. Dobra wiadomość jest taka, że wkrótce powinniśmy zakończyć szczepienia wszystkich 800 osób, które są wpisane na listę rezerwową – mówią medycy ze świnoujskiego szpitala.

Pracownicy szpitala mają także prośbę do wszystkich osób zarejestrowanych na szczepienia, żeby przychodziły na wskazaną godzinę. Ostatnio zdarzały się sytuacje, w których pacjenci stawiali się na miejscu nawet trzy godziny przed terminem szczepienia. Przed punktem szczepień tworzyły się kolejki.

– Ułatwią nam państwo pracę, a sobie oszczędzą długiego stania w kolejce przychodząc na wskazaną godzinę. Ograniczają nas możliwości budynku. Nie jesteśmy w stanie wpuścić wszystkich do środka w tym samym czasie. Proszę pamiętać, że nasz szpital przyjmuje wielu pacjentów, również chorujących na COVID-19. Wymaga to określonej organizacji pracy w naszej placówce. Zapraszamy więc o wskazanej porze – apeluje personel Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu

Zobacz również

Tropikalny parkrun. Karolina i Robert najszybsi

Drugi po wznowieniu parkrun, oznaczony numerem #195, odbył się na ścieżkach Parku Zdrojowego w niemal …

Jeden komentarz

  1. 𝑅𝑜𝑑𝑧𝑖𝑛𝑎 𝐺𝑟𝑧𝑦𝑏𝑜𝑤𝑠𝑘𝑖𝑐ℎ

    Co daje szczepionka?
    Po co się szczepić nie wiadomo czym, nie wiadomo na co?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.