niedziela , 27 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / Mamy świetnych ortopedów! Kolejny udany zabieg na bloku operacyjnym

Mamy świetnych ortopedów! Kolejny udany zabieg na bloku operacyjnym

To był kolejny udany zabieg na bloku operacyjnym w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły w Świnoujściu. – Przeprowadziliśmy zabieg naprawczy zwichniętego stawu barkowo-obojczykowego u 41-letniego mężczyzny. Kontuzję odniósł po upadku podczas jazdy na nartach – informuje lek. Krzysztof Pobłocki, który od niedawna przyjmuje i operuje pacjentów w świnoujskiej placówce. 

Operowany był pan Marcin. – Zabieg wykonaliśmy z niedużego cięcia nad obojczykiem, w asyście artroskopii stawu ramiennego. Zwichnięcie zostało nastawione i ustabilizowane specjalnym nićmi oraz dwoma mini guziczkami – wyjaśnia K. Pobłocki.

Zwichnięcie stawu barkowo-obojczykowego jest częstym uszkodzeniem okolicy barku. Najczęściej spowodowane jest bezpośrednim urazem; jak uderzenie czy upadek na bark. Dochodzi do uszkodzenia więzadeł łączących obojczyk z  wyrostkiem kruczym i barkowym łopatki, w wyniku czego dalsza część obojczyka wystaje nad powierzchnię stawu.

– W badaniu widzimy zwykle charakterystyczny objaw schodka czy  klawisza i wtedy z reguły decydujemy się na leczenie operacyjne. Do rozpoznania wystarczy nam zdjęcie RTG w projekcji od przodu – dodaje K. Pobłocki.

Zabieg się udał. Teraz 41-latka czeka rehabilitacja. Pod okiem doświadczonego rehabilitanta powinna ona potrwać ok. osiem tygodni. Sprawność pan Marcin powinien odzyskać po 8-12 tygodniach. Życzymy dużo zdrowia!

Na zdjęciach: staw barkowo-obojczykowy po urazie i po dokonanym w naszym szpitalu zabiegu.

Zobacz również

Spotkanie z posłem Dariuszem Wieczorkiem. Będzie można porozmawiać także o elektromobilności

Mieszkańcy Świnoujścia będą mogli w najbliższy poniedziałek spotkać się z posłem Nowej Lewicy Dariuszem Wieczorkiem. …

Jeden komentarz

  1. O, dziwne.Naród zamknięty w domach a tu uraz na … stoku ?! Stoki przecież zamknięte. Może to nie Marcin, a Andrzejek D ? Lub dziecko p.Emilewicz z PiS ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.