Strona główna / Lokalne / MSWiA rozmawia z wojewodami o kierowaniu dodatkowej kadry medycznej do walki z COVID-19

MSWiA rozmawia z wojewodami o kierowaniu dodatkowej kadry medycznej do walki z COVID-19

MSWiA prowadzi w czwartek rozmowy z wojewodami po ich spotkaniach z dyrektorami szpitali. Wojewodowie przedstawiają informacje dot. skierowania dodatkowej kadry medycznej do walki z COVID-19 oraz przekształcania kolejnych łóżek szpitalnych na miejsca covidowe – wyjaśnił wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.

W środę wojewodowie odbyli pilne wideokonferencje z dyrektorami szpitali na terenie każdego z województw. We wspólnym komunikacie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Zdrowia podały, że temat tych rozmów to m.in. zwiększenie liczby miejsc covidowych w szpitalach i omówienie delegowania kadry medycznej do opieki nad pacjentami z COVID-19.

Pod przewodnictwem wiceministra Szefernakera w czwartek trwa wideokonferencja kierownictwa MSWiA z wojewodami. Resort poinformował na Twitterze, że bierze w niej udział minister Mariusz Kamiński i jego zastępca Maciej Wąsik.

„Wojewodowie przedstawiają informacje dot. skierowania dodatkowego personelu medycznego do walki z COVID-19 oraz przekształcania kolejnych łóżek szpitalnych na miejsca covidowe w związku z wczorajszymi spotkaniami z dyrektorami szpitali” – wyjaśnił Szefernaker na Twitterze.

Minister zdrowia Adam Niedzielski informował na czwartkowej konferencji prasowej, że w ciągu najbliższych dni baza łóżek covidowych wzrośnie do ponad 38 tysięcy. Obecnie, jak tłumaczył, w kraju zajętych jest ok. 75 procent miejsc.

Zgodnie z czwartkowymi danymi resortu zdrowia przygotowanych jest 36 231 łóżek dla pacjentów z COVID-19. Zajętych jest 27 118 łożek, a wolnych pozostaje 9113.

MZ w czwartek poinformowało, że badania laboratoryjne ostatniej doby potwierdziły 34 151 przypadków zakażenia koronawirusem – to najwięcej od początku pandemii. Zmarło 520 chorych. Od 4 marca 2020 r., gdy wykryto pierwszy przypadek COVID-19 w Polsce, zakażenie potwierdzono u 2 154 821 osób, z których 50 860 zmarło. (PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

agzi/ lena/

Zobacz również

Kilkaset osób odwiedziło międzyzdrojskie muzeum Wolińskiego Parku Narodowego

Za darmo można było wejść do muzeum i na własne oczy przekonać się jakie zwierzęta …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.