Strona główna / Lokalne / Wilk widziany w okolicy Świnoujścia

Wilk widziany w okolicy Świnoujścia

W niedzielę przed południem jeden z mieszkańców Ahlbecku nakręcił film na którym widać wilka w okolicy sklepu Rewe. Późnym wieczorem zwierzę było już widziane w lesie w okolicy Wojska Polskiego w Świnoujściu, To prawdopodobnie ten sam osobnik.

Wilki najczęściej są płochliwe i unikają kontaktu z ludźmi, nawet, jeśli zbliżają się do siedzib ludzkich, to jest to przejaw ich naturalnego instynktu, którym kierują się w poszukiwaniu jedzenia. Najczęściej, jeśli podchodzą w nocy w pobliża siedzib, to ludzie nawet o tym nie wiedzą. Jednak wilki, podobnie jak każde inne dzikie zwierzęta, mogą zachować się nieobliczalnie, jeśli są wystraszone, chore  lub zranione, a szczególnie wówczas, gdy zostaną oswojone – dokarmiane i przyzwyczajane do pobytu blisko siedzib ludzkich.

Przypominamy, że wilk jest w Polsce gatunkiem chronionym i za zabijcie lub skłusowanie wilka grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również

„Korytarz życia” nie tylko na drodze, ale także na plaży. Nie zabierajmy miejsca tym, którzy ratują życie i zdrowie

Policjanci ze Świnoujścia apelują do plażowiczów, aby w poszukiwaniu optymalnego miejsca do wypoczynku, nie zabierali …

2 komentarze

  1. Byliśmy w piątek 19 marca na działce na Szkolnej w Świnoujściu. Działkę mamy pod samym lasem i tam na leśnej drodze ujrzeliśmy wilka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.