Strona główna / Lokalne / Nocny pożar stodoły w Przytorze. Spłonęły kury i króliki

Nocny pożar stodoły w Przytorze. Spłonęły kury i króliki

29 marca 2021 r. ok. godz. 02:49 do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Świnoujściu wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w Przytorze. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy z JRG nr 2, zastęp z WSP Ognica oraz OSP Karsibór i OSP Przytór. W momencie dojazdu ma miejsce zdarzenia pożar całkowicie obejmował wypełniony słomą oraz drewnem budynek stodoły o powierzchni około 150 m2.

– W wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że w obiekcie nie ma ludzi, są natomiast zwierzęta, tj. około 40 kur i 30 królików, z których większość niestety zginęła w pożarze. Działania skupiły się na obronie pobliskiego garażu, w którym znajdował się ciągnik rolniczy oraz próbie ugaszenia ognia – informuje bryg. Tomasz Wojciechowski, KM PSP w Świnoujściu.

Z uwagi na niewystarczającą ilość wody do gaszenia do pożaru zadysponowano także zastęp z JRG nr 1 w Świnoujściu oraz 2 zastępy z Posterunku PSP w Międzyzdrojach.  Do wykonania dostępu do głębiej położonych zarzewi ognia wykorzystana została prywatna koparko-ładowarka. W celu zwiększenia skuteczności działań wykorzystano pianę gaśniczą. Działania trwały ponad 8 godzin, straty oszacowano na 15 tysięcy zł, a uratowane mienie na 10 tysięcy zł.

Zdjęcia: KM PSP w Świnoujściu

Zobacz również

Dopłata do roweru elektrycznego dla każdego mieszkańca Świnoujścia? Tego chcą niektórzy radni

– Uważamy, że jest odpowiedni moment do tego, aby stworzyć program dopłat zachęcający mieszkańców naszego …

Jeden komentarz

  1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Współczuję :-(((

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.