Strona główna / Lokalne / Trzy punkty szczepień masowych w Świnoujściu. Żaden na prawobrzeżu

Trzy punkty szczepień masowych w Świnoujściu. Żaden na prawobrzeżu

Podjęto decyzję o utworzeniu trzech dodatkowych Punktów Szczepień Masowych, które będą działać niezależnie od pięciu dotychczasowych punktów, które funkcjonują na terenie lewej części miasta od kilku miesięcy. Także kolejne trzy będą zlokalizowane w lewobrzeżnej części miasta.

W punktach szczepień masowych będzie można szczepić minimum 200 osób dziennie, choć według informacji uzyskanych od poszczególnych podmiotów, będą to zdecydowanie wyższe liczby (w sumie nawet około 1000 osób dziennie).

Pierwszy punkt powstanie na bazie Szpitala Miejskiego w Świnoujściu, kolejny w obiektach Uzdrowiska SA, zaś trzeci świnoujski samorząd zorganizuje w sali teatralnej MDK. Ten ostatni punkt obsługiwany będzie dzięki zaangażowaniu pracowników medycznych WSPL przy ul. Kapitańskiej (tzw. Grodek).

Plan organizacji Punktów Szczepień Masowych w Świnoujściu został już zgłoszony do Wojewody Zachodniopomorskiego.

Punkty zlokalizowane wyłącznie w lewobrzeżnej części miasta to dla wielu starszych mieszkańców prawego brzegu kłopot komunikacyjny. Problem dotyczy mieszkańców Warszowa, Przytoru-Łunowa i Karsiboru.

Apelujemy do Pana Prezydenta Świnoujścia, a także podmiotów leczniczych na prawym brzegu,  aby utworzyć punkt szczepień w którejś z prawobrzeżnych dzielnic.

Zobacz również

„Korytarz życia” nie tylko na drodze, ale także na plaży. Nie zabierajmy miejsca tym, którzy ratują życie i zdrowie

Policjanci ze Świnoujścia apelują do plażowiczów, aby w poszukiwaniu optymalnego miejsca do wypoczynku, nie zabierali …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.