Strona główna / Lokalne / Wyspę Karsibór zamieszkuje ok. 700 osób. Ma być ponad 6-krotnie więcej

Wyspę Karsibór zamieszkuje ok. 700 osób. Ma być ponad 6-krotnie więcej

Powstaje plan zagospodarowania przestrzennego Karsiboru. Nad wodą planowane są funkcje mieszkalne, turystyczne i usługowe. Miasto postanowiło zapytać mieszkańców, czy chcą takich zmian.

Wyspę Karsibór zamieszkuje obecnie ok. 700 mieszkańców. Nowy plan zagospodarowania umożliwi zamieszkanie w tym miejscu ponad 4,5 tys. osób.

– Stąd zaproponowałam urbanistom, od dłuższego czasu sporządzającym nowy plan, aby znalazły się tam rynek, przedszkole, żłobek, teren pod większy sklep – usługi publiczne, które spowodują, że ta część miasta będzie przyjazna mieszkańcom – napisała na facebookowym profilu Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia.

Podział działek w powstającym obecnie planie zagospodarowania przestrzennego wyspy Karsibór daje nowe możliwości zabudowy. Dzięki temu wyspa, na której dziś mieszka około 700 osób, może z czasem zwiększyć liczbę mieszkańców do ponad 4,5 tys. osób. Wiąże się to oczywiście ze zwiększeniem dostępności usług i ze zmianą roli tej części Świnoujścia na turystyczno-mieszkalną. W okolicy wjazdu na wyspę może powstać pole kamperowe i parking. Nad wodą urbaniści zaplanowali funkcje mieszane: mieszkalne, turystyczne i usługowe. Pojawia się propozycja utworzenia niewielkiego centrum publicznego na odcinku między strażą pożarną a domem kultury. Przy takiej liczbie mieszkańców nie mogłoby również zabraknąć przedszkola i żłobka. W planach pojawiają się w tym miejscu również tereny sportowe, rynek, sklep oraz centrum informacji turystycznej.

Obecnie trwa procedura opiniowania i uzgadniania projektu planu. Pierwotnie zakładano zakończenie prac projektowych do września 2021 roku, jednak z uwagi na sytuację epidemiologiczną i wydłużające się w związku z tym terminy rozpatrywania spraw przez organy opiniujące i uzgadniające – projekt planu przedłożony zostanie do uchwalenia Radzie Miasta prawdopodobnie nie wcześniej niż na przełomie roku 2021/22.

Miasto czeka na opinie mieszkańców Karsiboru do dnia 26 kwietnia 2021 roku pod adresem mailowym: aspychala@um.swinoujscie.pl.

Foto: UM Świnoujście

Zobacz również

Wyspiarka w Świnoujściu wydrążyła już prawie kilometr tunelu

Jeszcze tylko 500 metrów musi wywiercić maszyna „Wyspiarka” drążąca tunel w Świnoujściu. – TBM „Wyspiarka” …

Jeden komentarz

  1. Chcą piękną wyspę zamienić w komercyjny gnój.
    Nie wierzę, żeby z tego pomysłu jakiegoś kmiota mieszkańcy Karsnego Bora byli zadowoleni…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.