Strona główna / Lokalne / Wyspę Karsibór zamieszkuje ok. 700 osób. Ma być ponad 6-krotnie więcej

Wyspę Karsibór zamieszkuje ok. 700 osób. Ma być ponad 6-krotnie więcej

Powstaje plan zagospodarowania przestrzennego Karsiboru. Nad wodą planowane są funkcje mieszkalne, turystyczne i usługowe. Miasto postanowiło zapytać mieszkańców, czy chcą takich zmian.

Wyspę Karsibór zamieszkuje obecnie ok. 700 mieszkańców. Nowy plan zagospodarowania umożliwi zamieszkanie w tym miejscu ponad 4,5 tys. osób.

– Stąd zaproponowałam urbanistom, od dłuższego czasu sporządzającym nowy plan, aby znalazły się tam rynek, przedszkole, żłobek, teren pod większy sklep – usługi publiczne, które spowodują, że ta część miasta będzie przyjazna mieszkańcom – napisała na facebookowym profilu Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia.

Podział działek w powstającym obecnie planie zagospodarowania przestrzennego wyspy Karsibór daje nowe możliwości zabudowy. Dzięki temu wyspa, na której dziś mieszka około 700 osób, może z czasem zwiększyć liczbę mieszkańców do ponad 4,5 tys. osób. Wiąże się to oczywiście ze zwiększeniem dostępności usług i ze zmianą roli tej części Świnoujścia na turystyczno-mieszkalną. W okolicy wjazdu na wyspę może powstać pole kamperowe i parking. Nad wodą urbaniści zaplanowali funkcje mieszane: mieszkalne, turystyczne i usługowe. Pojawia się propozycja utworzenia niewielkiego centrum publicznego na odcinku między strażą pożarną a domem kultury. Przy takiej liczbie mieszkańców nie mogłoby również zabraknąć przedszkola i żłobka. W planach pojawiają się w tym miejscu również tereny sportowe, rynek, sklep oraz centrum informacji turystycznej.

Obecnie trwa procedura opiniowania i uzgadniania projektu planu. Pierwotnie zakładano zakończenie prac projektowych do września 2021 roku, jednak z uwagi na sytuację epidemiologiczną i wydłużające się w związku z tym terminy rozpatrywania spraw przez organy opiniujące i uzgadniające – projekt planu przedłożony zostanie do uchwalenia Radzie Miasta prawdopodobnie nie wcześniej niż na przełomie roku 2021/22.

Miasto czeka na opinie mieszkańców Karsiboru do dnia 26 kwietnia 2021 roku pod adresem mailowym: aspychala@um.swinoujscie.pl.

Foto: UM Świnoujście

Zobacz również

Pamięci Tych, którzy nie powrócili z morza

Morski żywioł nie był nigdy Waszym wrogiem, nie był też przyjacielem. Ale wiedzieliście doskonale, że …

Jeden komentarz

  1. Chcą piękną wyspę zamienić w komercyjny gnój.
    Nie wierzę, żeby z tego pomysłu jakiegoś kmiota mieszkańcy Karsnego Bora byli zadowoleni…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.