Strona główna / Lokalne / Promenada Zdrowia. Powstają mozaiki obrazów świnoujskich artystów

Promenada Zdrowia. Powstają mozaiki obrazów świnoujskich artystów

Kolorowe mozaiki przedstawiające obrazy świnoujskich artystów Zofii Kuglin, Jana Bociągi, Tadeusza Zielińskiego oraz Jerzego Pawełczyka pojawią się na murkach przy Promenadzie Zdrowia. Prace nad tymi wyjątkowymi obrazami rozpoczęły się już w pracowni mozaiki Justyny Klimczewskiej.

Fundatorami wszystkich mozaik są firmy PORR, Mirbud oraz Instalatorstwo Elektryczne Arkadiusz Sienkiewicz ze Świnoujścia. Natomiast samych twórców zaproponował znany świnoujski artysta Andrzej Pawełczyk. Przy wyborze kierował się ich dorobkiem. Zaproponowani przez niego artyści znani są nie tylko lokalnie. Ich prace wystawiane były w wielu galeriach w kraju i nie tylko.

– Teraz ich obrazy zostaną uwiecznione w przestrzeni publicznej – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska. – Na mozaiki z tysiąca drobnych szklanych elementów przeniesie je Justyna Klimczewska. To jej autorstwa jest piękna mozaika obrazu Jana Bociągi, która zdobi jedną ze ścian basenów w kompleksie Uznam Arena przy ulicy Grodzkiej.

Justyna Klimczewska jest absolwentką ASP w Warszawie. Jak mówi, układanie mozaik to jej prawdziwa pasja. Ma w tym wieloletnie doświadczenie. Artystka planuje, że wykonanie wszystkich czterech mozaik na świnoujską promenadę zajmie jej około 5 miesięcy.

– Może uda się trochę szybciej, na pewno będę się starała – mówi i dodaje: – Chciałabym, aby gotowe mozaiki pojawiły się na promenadzie jeszcze w te wakacje.

BIK Urząd Miasta Świnoujście

 

 

Zobacz również

Kurtyka zachęca do udziału w akcji “Zanocuj w lesie”

Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji “Zanocuj w lesie”, a tym samym odpoczynku na łonie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.