Strona główna / Lokalne / Odrzucono ofertę na prowadzenie przyszłego terminalu kontenerowego w Świnoujściu

Odrzucono ofertę na prowadzenie przyszłego terminalu kontenerowego w Świnoujściu

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. poinformował w poniedziałek, że komisja prowadząca postepowanie w sprawie prowadzenia terminalu kontenerowego w Świnoujścia zarekomendowała odrzucenie oferty brytyjskiej firmy Baltic Gateway Limited.

Przypomnijmy, że do ubiegłego czwartku wpłynęła jedna oferta, która została złożona przez Baltic Gateway Limited z Wielkiej Brytanii.

Jednak wobec faktu, iż komisja prowadząca postępowanie stwierdziła, że złożona oferta nie spełnia wszystkich wymogów formalnych określonych w procedurze na podstawie której ZMPSiŚ S.A. prowadzi to postępowanie, komisja rekomenduje Zarządowi ZMPSIŚ S.A. odrzucenie złożonej oferty i zakończenie aktualnie prowadzonego postępowania bez rozstrzygnięcia – czytamy w komunikacie.

ZMPSiŚ S.A. poinformował, że nadal będzie podejmował działania zmierzające do zawarcia z podmiotem zewnętrznym odpowiedniej umowy zapewniającej powstanie głębokowodnego terminalu kontenerowego w porcie morskim w Świnoujściu.

Niezależnie od wyników bieżącego postępowania, ZMPSiŚ S.A. prowadzi prace przygotowawcze w zakresie opracowywania dokumentacji dotyczącej realizacji tego projektu.

Zobacz również

Kurtyka zachęca do udziału w akcji “Zanocuj w lesie”

Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji “Zanocuj w lesie”, a tym samym odpoczynku na łonie …

3 komentarze

  1. Gazoport nam jako mieszkańcom nic nie dał a w zasadzie pogorszył otoczenie w którym żyjemy to i taki port nic nie da – pracy i tak tu nikt nie załapie, chyba że na ciecia.

  2. 𝗣𝘂𝗻𝗸𝘁 ➔ •

    Hurrrraaaaa……………….!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.