Strona główna / Lokalne / Premia za przyjeżdżanie do urzędu na rowerze. Takie rozwiązanie proponuje radny Jan Borowski

Premia za przyjeżdżanie do urzędu na rowerze. Takie rozwiązanie proponuje radny Jan Borowski

Pracodawcy, w wielu miastach Polski i Europy, premiują swoich pracowników, którzy dojeżdżają do pracy rowerem, szczególnie w czasie pandemii. Dzięki temu mamy czystsze powietrze, mniej hałasu, mniejszy ruch samochodowy. Miejsca parkingowe przy urzędzie nie są zajęte przez urzędników, ale dostępne cały dzień dla mieszkańców, którzy załatwiają w urzędzie swoje sprawy i nie tracą czasu aby zaparkować samochód.

Koszt premii z budżetu miasta jest niewielki, a korzyści długofalowe – dodaje.

Podobne rozwiązanie funkcjonuje w wielu prywatnych firmach. Z samorządów przykładem jest chociażby Sopot w którym pracownicy dostają 50 zł premii motywacyjnej za przyjeżdżanie do pracy rowerem.

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

4 komentarze

  1. mieszkaniec z okolicy

    Dobry pomysł może rzadzacy na własnych dośwadczeniach beda mogli dostrzec mankamenty infrastruktury rowerowej w Świnoujściu która lekko mówiac nie jest idealna.

  2. Grecja płaciła za mycie rąk w pracy i wiemy jak to się skończyło. Niech ten radny weźmie się za pracę a nie wymyśla durne pomysły. Ważne aby o mnie pisali… to chyba maksyma Jego życia.

  3. Ten radny chyba macał się z niejakjim Krzystkiem ze Szczecina. Zupełny odlot od rzeczywistości.

  4. Nie ma nic do rowerów. Przeciwnie. Ale nikt nie będzie mnie zmuszał, jak mam dotrzeć do pracy! A dlaczego rowerem, a nie piechotą? Czy ci co chodzą piechtą, to gorszy sort?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.