Strona główna / Lokalne / Juki gwatemalskie ze świnoujskiej promenady są w złym stanie

Juki gwatemalskie ze świnoujskiej promenady są w złym stanie

Zima pozostawiła ślad w świnoujskim ogrodzie zmysłów przy Promenadzie Historycznej. Problem nagłośniła radna Joanna Agatowska. – Część roślin nasadzonych w 2019 wytrzymała zaledwie trochę pond rok – napisała na swoim facebookowym profilu. Najłatwiej się wydaje pieniądze publiczne, odtrąbią sukces medialny a potem zostawia na pastwę losu i mrozów – zauważa.

Ludzie zajmujący się zielenią w mieście przyznają, że mróz odcisnął się na roślinach rosnących na promenadzie.

– Wiele roślin ogrodu sensorycznego, w tym palmy, dobrze poradziło sobie z zimowymi warunkami, przy zastosowaniu osłon. Juki gwatemalskie gorzej od innych roślin przechodziły aklimatyzację po posadzeniu i obecnie zostaną objęte obserwacją. Aktualnie na ich pędach pojawiły się pączki, a ich stan ma szansę poprawić się w nowym sezonie wegetacyjnym – tłumaczą.

Foto: facebook.com/joannaagatowska

Zobacz również

Można już przejechać ulicą Dworcową

Ściągnięto znaki zakazujące skrętu  w prawo dla zjeżdżających z promów Bielik. Otwarto przejazd ulicą Dworcową. …

5 komentarzy

 1. Portal iswinoujście z tym pożal się boże redaktorzyną , cenzuruje komentarze i publikuje tylko te które są zgodne z polityką portalu tzn opluwają i i krytykują praktycznie wszystko to co się dzieje w mieście .że brud w mieście że ogród sensoryczny to wstyd ,że kible na promenadzie zdrowia powinny stać na widoku itp Rozumiem że redaktorzyna nie przepada za obecną władzą w mieście , ale jakieś minimum rzetelności i uczciwości dziennikarskiej by się przydało

  • ┌∩┐(◕_◕)┌∩┐

   Prawda w oczy kole?
   A ten portal nie cenzuruje komentarzy?
   Tutaj dopiero szaleje cenzura…

  • Toż to miejscowy pudelek, gdzie miejscowi eksperci od wszystkie mogą sobie komentować każdy artykuł do woli, jeżeli osoba spoza miasta wchodzi na tamtą stronę, to może sobie wyrobić bardzo negatywne zdanie na temat mieszkańców Świnoujścia. Ale ważne że pieniądze za wyświetlenia się zgadzają.

 2. Jaką pastwę losu??!! Niech przestane siać demagogię razem z portalem iswinoujście co to o wstydzie pisze ?! Ogród pięknie wygląda , a to że kilka roślin choruję , to dobra okazja żeby przy kopać władzy ku uciesze lokalnych sceptyków i pseudo miłośników przyrody ???
  Słabe i żenujące

 3. energetyczna radna - bezradna

  Wszyscy przyzwyczailiśmy się tylko do krytykanctwa i pokazywania paluchem! A gdyby tak czerwona Agatowska z pobliskiego Energetyka z dwoma konewkami wody i ciepłą otulinką podbiegła choćby pod dwie gwatemalskie juki? Na wiosnę mogłaby odtrąbić sukces i w ten sposób i bezinteresownie uratować juki. Ale prościej uprawia się pisane krytykanctwo jak ratuje jukę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.