Strona główna / Lokalne / W Świnoujściu ceny mieszkań to kosmos. Czy w gminie Wolin jest taniej?

W Świnoujściu ceny mieszkań to kosmos. Czy w gminie Wolin jest taniej?

Mieszkańcy Świnoujścia stanęli przed wyborem – kupić 50-metrowe mieszkanie nad morzem, czy wybrać 100-metrowy dom w tej samej cenie położony 25 kilometrów dalej.

Budowa tunelu pod Świną spowodowała, że świnoujścianie coraz częściej rozglądają się za tańszymi nieruchomościami w pobliżu Świnoujścia. I nie chodzi o te położone w Przytorze-Łunowie, Warszowie, czy Karsiborze.

Większość inwestycji w postaci nowych domów powstaje w miejscowościach położonych poza atrakcyjnym i drogim jak na kieszeń zwykłego mieszkańca Świnoujścia. Decyzję o budowie domu ma nie tylko cena, ale także marzenie wielu o posiadaniu własnego domu. Pokolenie 30- i 40-latków jest gotowe na zamianę mieszkania w Świnoujściu na dom w małych miejscowościach np. w gminie Wolin.

Na taki ruch nie decydują się osoby posiadające dzieci i chcące, aby szkoła była blisko domu, a także ci dla których odległość 25 kilometrów od miejsca pracy stanowi utrudnienie komunikacyjne.

W gminie Wolin ceny nieruchomości potrafią zaskoczyć cenami.

Wolin położony jest 25 kilometrów od Świnoujścia. Czas dojazdu samochodem ze Świnoujścia wynosi 25 minut (bez przeprawy promem). Do miejscowości wkrótce dojedziemy drogą ekspresową, a po wybudowaniu tunelu, dostępność nie powinna być większym problemem.

W Wolinie ceny mieszkań na rynku wtórnym zaczynają się od 2 tys. zł za metr kw. (stan do remontu), a kończą na 4 tys. zł za metr kw. mieszkania gotowego do zamieszkania.

Minusem jest brak nowych mieszkań. Deweloperzy jeszcze nie dostrzegli potencjału Wolina i nie budują na razie tu nowych mieszkań.

Atrakcyjne w Wolinie są także ceny domów. Przykładowo, za 170-metrowy dom z garażem wybudowany w 1970 roku zapłacimy 405 tys. zł. Są też i nowsze domy. Przeglądając ogłoszenia znajdziemy np. 400-metrowy dom z 2000 roku za 830 tys. złotych.

Aktualnie gmina Wolin przygotowuje się do uzbrajania nieruchomości pod budownictwo jednorodzinne. Warto wypatrywać przetargów w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Wolin

Jeszcze tańsze są nieruchomości położone poza Wolinem. Są atrakcyjne ze względu na dostępność komunikacyjną, bo w każdej z nich jest stacja kolejowa z zatrzymującymi się pociągami PolRegio kursującymi do Szczecin i Świnoujścia. Dotyczy to Warnowa, Mokrzycy Wielkiej, Troszyna, Parłówka i Ładzina.

Na przykład w niewielkim Warnowie domy jednorodzinne rosną jak grzyby po deszczu. To ze względu na tanie działki i malownicze otoczenie Wolińskiego Parku Narodowego. Znajdziemy tu działki w cenie 40 zł za metr, czyli w cenie raczej nigdzie nie spotykanej w Świnoujściu.

Zobacz również

Za 9 euro przez miesiąc można podróżować po całych Niemczech

Za 9 euro można podróżować koleją po Niemczech przez miesiąc w czerwcu, lipcu lub sierpniu. …

4 komentarze

  1. Kupię taką działkę w okolicy po 40 za m2 , kto ma na sprzedaż.

  2. Takich co się wyprowadzają jest z roku na rok więcej żaden problem dowozić dzieci do szkoły to zaledwie kilkanaście minut w jedną stronę.Mieszkańcy szczecina aby dojechać do pracy jadą o wiele dłużej. Sam się wyprowadziem i nie żałuję mam piękny dom na który w świnoujściu by mnie nie było stać. Najważniejsze mam do okoła zieleń a nie beton !

  3. REDAKTOR a nie „Reaktor” informację zdobył śledząc ogłoszenia a w rzeczywistości jest jeszcze TANIEJ, bo my wyprowadziliśmy się ze Świnoujścia właśnie do WOLINA 🙂 Powód był prosty : własny DOM w cenie mieszkania i się udało. Kupiliśmy 7 letni DOM 170 m2 za cenę 50 metrowego mieszkania. Nasz nowy sąsiad za 700 m2 działki budowlanej od UM WOLIN zapłacił 39tyś. zł. MANKAMENTY też są : w WOLINIE nie dba się o infrastrukturę i długo poczekamy na drogę asfaltową albo betonową ale za to czujemy się jak na wakacjach w agroturystyce i czasem dosłownie WOLIN przypomina ten z X wieku. Kończąc optymistycznie jest tu WSZYSTKO czego trzeba dla młodych LUDZI chcących mieszkać we własnej Villi za bardzo rozsądne pieniądze. Pozdrawiamy WSZYSTKICH AA.

  4. Coś Pan Reaktor nie z tego Świata chyba. Kto zdrowo myślący wyprowadzi się że Świnoujścia z żoną i dziećmi do Warnowa? A co z dziećmi i szkołą.? Widzę jak rodzice kupują drugie auto by móc dojechać do najbliższej szkoły.No do pracy do Scia…. jednym autem a drugie dla żony by zawozić dzieci do szkoły.Ci do ceny… kiedyś już ceny były 80 zł za m2. Czyli 40 zł to chyba cena za pole czy jak?
    Co do jednego się zgadzam że ceny na mieszkania że są wysokie ale chyba spadną. Jak władza Świnoujsciu wytnie wszystkie drzewa to i mieszkańcy sami uciekną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.