Strona główna / Lokalne / Radni Świnoujścia: Odpłatność za zajęcia dla dzieci i młodzieży to nadużycie umowy społecznej zawartej w 2012 roku

Radni Świnoujścia: Odpłatność za zajęcia dla dzieci i młodzieży to nadużycie umowy społecznej zawartej w 2012 roku

Radni Świnoujścia godząc się przed laty na likwidację Młodzieżowego Ośrodka Kultury, zgodzili się na to, ponieważ jednym z warunków miała być łatwiejsza dostępność zajęć dla dzieci i młodzieży. Podkreślmy – bezpłatnych zajęć.

W nowym cenniku OSiR po raz pierwszy od 8 lat wprowadzone zostały opłaty za uczestnictwo dzieci i młodzieży w zajęciach sekcji sportowych organizowanych przez zakład budżetowy Miasta Świnoujście Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.

Sprawie przyjrzał się radny Jarosław Włodarczyk, który przypomniał, że zmiana formy organizacyjnej funkcjonowania sekcji i przeniesienie ich w struktury OSiR „Wyspiarz” miała wpłynąć na polepszenie ich funkcjonalności oraz dać gwarancję nieodpłatnego korzystania w ramach oszczędności.

W interpelacji 10 radnych zwróciło się do Prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza o odstąpienie od pobierania opłat za zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzonych w sekcjach przy OSiR „Wyspiarz”

W uzasadnieniu interpelacji czytamy, że pobieranie opłat jest nadużyciem zaufania społecznego i złamaniem zasad umowy społecznej, wypracowanej w drodze wspólnych kompromisów, jaką Rada Miasta V Kadencji w roku 2012 zawarła podczas głosowania przy UCHWALE NR XXIX/227/2012 RADY MIASTA ŚWINOUJŚCIE z dnia 27 września 2012 z Mieszkańcami naszego Miasta.

Ponadto wracając pamięcią do okresu likwidacji MłDK – pamiętać należy, że zmiany te miały na celu poza poprawą funkcjonowania sekcji sportowych, równie oszczędności w kwocie ok. 1.300.000 rocznie. W związku z tym i w ramach tych oszczędności budżetowych, sekcje sportowe zostały przeniesione do pozostałych jednostek miejskich (OSiR, MDK i Szkoła Morska), ale przede wszystkim miały pozostać nieodpłatne dla rodziców dzieci i młodzieży.

Pod wspólną interpelacją podpisali się niemal wszyscy aktualni radni, którzy w 2012 roku głosowali za likwidacją Młodzieżowego Domu Kultury, czyli :Jacek Jurkiewicz, Andrzej Staszyński, Sławomir Nowicki, Wiesław Góreczny, Elżbieta Jabłońska, Joanna Agatowska, Ryszard Teterycz, Stanisław Bartkowiak i Jarosław Włodarczyk. Nie podpisał się Grzegorz Kos (Wybieram Świnoujście)

Zobacz również

W Świnoujściu wciąż istnieją bariery architektoniczne utrudniające poruszanie się osób niepełnosprawnych

Miasto cały czas rozbudowuje się i modernizuje, jednak na co dzień możemy nie zauważyć błahych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.