Strona główna / Lokalne / Szpital otrzymał dofinansowanie. Tym razem na dodatki specjalne

Szpital otrzymał dofinansowanie. Tym razem na dodatki specjalne

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu otrzymał dofinansowanie w wysokości 60 tys. złotych ze środków Unii Europejskiej i Budżetu Państwa na  wynagrodzenie dla personelu. To kolejne środki zewnętrzne, które udało się pozyskać placówce.

Nazwa projektu to „Walka i zapobieganie COVID-19 w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. – dodatkowe wynagrodzenie personelu”. Łączna kwota dofinansowania to 60 tys. złotych. 51 tysięcy złotych to środki Unii Europejskiej, a 9 tysięcy złotych to środki Budżetu Państwa.

Kwoty te zostały przeznaczone na jednorazowe dodatki specjalne dla 50 pracowników szpitala; po 1.200 zł brutto/brutto (tj. ze środkami na składki ubezpieczeń społecznych). Trafią one do tych osób, które nie otrzymują dodatków miesięcznych związanych ze zwiększonym ryzykiem zakażenia COVID-19, ale ich praca również związana jest z walką z pandemią koronawirusa.

– Beneficjentami będą pracownicy bloku operacyjnego, laboratorium, pracowni diagnostycznych i sekcji gospodarczej – mówi Dorota Konkolewska, prezes Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu – Zawsze staramy się korzystać z możliwości pozyskania dodatkowych pieniędzy dla naszego szpitala. Wcześniej m.in. udało się nam w ramach unijnego dofinansowania kupić sprzęt za kwotę 437 tys. złotych. Ale szpital to przede wszystkim pracujący w nim ludzie. Cieszymy się zatem, że udało się nam pozyskać dodatkowe pieniądze, żeby wynagrodzić ich za wymagającą i ciężką pracę – dodaje.

Zobacz również

Trzy złota podczas Pucharu Polski dla Centrum EKG

W dniach 24-25/09/22 w Luboniu  odbył się XII Puchar Polski No Gi Jiu Jitsu 2022. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.